Apple v segmentu ohebných produktů zaspal dobu. Ohebného iPhonu se dočkáme nejdříve až v roce 2026, tvrdí uznávaný analytik

Apple
Autor: Touka_hogimoto / Zdroj: Pixabay

V poslední době se objevují zprávy o plánech společnosti Apple na skládací zařízení. Zatímco velcí výrobci OEM zvýšili své úsilí v segmentu skládacích zařízení, cupertinský technologický gigant stále zaujímá opatrný přístup.

Zasvěcenci z oboru opakovaně tipovali termín uvedení prvního skládacího zařízení Apple na trh v roce 2026, zatímco významný analytik Kuo nedávno tvrdil, že skládací MacBook by mohl přijít v roce 2027. Nyní se analytik Revegnus podělil o nový vývoj s odvoláním na vysokého úředníka společnosti Apple ohledně skládacích plánů společnosti.

Skládací zařízení Apple by mohlo dorazit v roce 2026

Revegnus (Odkaz)

Podle vysoce postaveného představitele společnosti Apple, kterého citoval server AlphaBiz, společnost po pečlivém zvážení potvrdila vydání skládacího iPhonu na rok 2026. To je prý o dost později, než se očekávalo. Úředník dodal, že bude tenčí a lehčí než konkurence. To je spolu se značkami záhybů na displeji hlavní bolestí značek v segmentu skládacích zařízení. Apple si klade za cíl tento problém překonat.

Leaker také tvrdí, že by společnost mohla do první generace skládacího iPhonu kvůli opožděnému vydání začlenit nejmodernější technologie. Otázkou zůstává, co jsou u společnosti Apple nejmodernější technologie, když například USB-C přinesla teprve nedávno a ještě s omezenou rychlostí. To bude údajně pro společnost důležité, aby se odlišila svou nabídkou od konkurence na trhu.

Předchozí zpráva tvrdila, že Apple pracuje na svém prvním skládacím zařízení nejméně pět let. Samsung byl průkopníkem tohoto segmentu v roce 2019 a od té doby urazil dlouhou cestu. Technologický gigant z Cupertina si s uváděním nových produktů na trh obvykle dává na čas. Společnost se teprve chystá vstoupit do prostoru GenAI, který by měl být podle všeobecného očekávání představen později v tomto roce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gadgets360.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *