Je čas mu dát sbohem. Apple se na iPhonu zbavuje ikonického přepínače

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

S blížícím se vydáním iPhonu 15 se objevilo mnoho spekulací o jeho designu, zejména pokud jde o tlačítka hlasitosti. Navzdory tomu, že pro konstrukci telefonů, stále neexistuje žádná jistota ohledně uspořádání tlačítek hlasitosti. Interní zdroj však serveru 9to5Mac prozradil, že nová tlačítka hlasitosti budou sjednocená a budou mít také tlačítko pro aktivaci ztlumení „tlakového typu“. To znamená, že samostatná tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti budou fungovat oběma směry.

Tuto změnu odhalily již rendery, které naznačovaly jediný výřez pro tlačítka hlasitosti. Nebylo však jasné, zda se Apple pro tuto změnu skutečně rozhodne. Nová tlačítka hlasitosti budou pravděpodobně kapacitní, nikoliv fyzická. Jejich rozložení však může být podobné starším modelům iPhonu a iPadu. Nicméně nová technologie, která se za tlačítky skrývá, přinese uživatelům větší pohodlí.

Proslýchá se také, že iPhone 15 Pro přijme nová polovodičová tlačítka s haptickou zpětnou vazbou. Podobně jako tlačítko Domů představené na iPhonu 7. To znamená, že tlačítka již nebudou mít pohyblivé části a budou rozpoznávat úroveň tlaku, se kterou mají pracovat.

Další významnou změnou v designu řady iPhone 15 je nahrazení ikonického přepínače ztlumení zvuku. V současné době se tlačítko ztlumení přesouvá z jednoho bodu na druhý. Díky výměně však bude kapacitní a uživatelé jej budou muset stisknout, aby telefon nastavili do tichého režimu.

Kromě změn tlačítek dojde také ke změně technologie portů. Port Lightning na USB-C nahradí proprietární konektor společnosti Apple, který se u iPhonů a většiny příslušenství Apple používá od roku 2012.

Celkově se design řady iPhone 15 bude vyznačovat mírně zakřivenými hranami, větším výstupkem fotoaparátu a tenčími rámečky displeje. Telefony budou mít stejné rozměry jako řada iPhone 14. Modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus se však zbaví výřezu ve prospěch dynamického ostrova.

Je důležité poznamenat, že všechny tyto změny vycházejí z pověstí a úniků. Do oficiálního oznámení si tedy nemůžeme být jisti. Nové technologie a designové změny v řadě iPhone 15 však naznačují, že se společnost Apple snaží svým zákazníkům poskytnout uživatelsky přívětivější prostředí. Očekává se, že nová řada bude oznámena v září. A my se už nemůžeme dočkat, co si pro nás Apple připraví.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: tudocelular.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *