Dovolená se blíží, jak pořídit nádherné a kvalitní fotky i na mobilní telefon?

mobilní telefon
Zdroj fotografie: HONOR

Dovolenková sezóna je v plném proudu. Jak fotit jako profík i na mobilní telefon? Těžkým zrcadlovkám odzvonilo a válcují je mobilní telefony se stoupající kvalitou profi výbavy na focení i natáčení, která mnohokrát předčí výbavu standardního zrcadlového fotoaparátu. Jak pořídit krásné kvalitní fotky i na váš mobilní telefon? Mrkněte na pár tipů, jak fotit na poslední horkou novinku sezóny značky HONOR, prémiový mobilní telefon HONOR Magic4 Pro.

Začínající fotografové mají často pocit, že výkon a technické parametry jsou jediným faktorem, který má vliv na kvalitu fotky. I když záleží na hardwaru, nakonec rozhoduje mnohem víc.

1) Zachyťte správný moment

Základem dobré fotky je správný moment a dobrá kompozice. Světoznámí fotografové rádi říkají, že nejlepší fotka je taková, kterou ještě nepořídili. Tímto tématem, tedy narůstajícímu trendu pořizování profi fotek a videí na mobilní telefon se také zabývala poslední panelová diskuze výzkumné agentury Counterpoint, kde nechyběl také ředitel pro vývoj fotografie DXOMARK, Herve Macudzinski. „Pro fotografy je velmi důležité, aby dokázali identifikovat tu nejlepší scénu a moment. Kromě jiných výhod mobilních telefonů oproti klasickým zrcadlovkám kromě nízké váhy i malé velikosti jsou také chytré funkce, které nám můžou s výslednou kompozicí šikovně pomoct. Většina chytrých telefonů dnes disponuje při fotografování mřížkou, díky které jednodušeji vystihnete svůj záběr. Nechybí ani funkce automatického ostření na objekty nebo tváře na fotce. A některé chytré telefony jdou v možnostech funkcí pro fotografování nebo natáčení ještě dál. Např. poslední prémiová novinka značky HONOR, vlajková loď HONOR Magic4 Pro díky funkci AI Magic Take udělá fotky ve velmi vysoké kvalitě ve stejnou chvíli, kdy pořizujete video stejné scenérie.“

Zdroj fotografie: HONOR

2) Zkuste super širokoúhlý záběr

Dokázali jste si představit záběr, na který se vejdou všichni vaši kamarádi nebo rodina? A ještě k tomu zachytíte krásné prostředí kolem vás? Zkuste opravdu ultra širokoúhlý záběr. Mobilní telefon HONOR Magic4 Pro poskytuje až 122° široký úhel záběru, nemusí se opravdu bát, že by vám na fotce něco chybělo. Navíc díky spolupráci s dalšími fotoaparáty se vyhnete i zkreslení fotky, jako známe z levnějších kompaktních fotoaparátů.

mobilní telefon
Zdroj fotografie: HONOR


3) Krásné vzpomínky díky časosběru

Už jste zkoušeli časosběr? Krásná možnost, jak zachytit ve zrychleném videu vzpomínky z jednoho dne nebo z celé dovolené. Pomůže vám kvalitní fotoaparát, ale dnes to zvládnete i díky mobilnímu telefonu. Najděte si vaši scenérii, upevněte mobil na stativ a nastavte časosběrné snímání. Na HONOR Magic4 Pro navíc můžete vytvářet videa ve velmi vysoké 10bitové kvalitě ve 4K, v rozlišení 60fps, to je vůbec poprvé, kdy můžete na mobilním telefonu dosáhnout takové kvality.

mobilní telefon
Zdroj fotografie: HONOR

4) Dolaďte fotku k dokonalosti díky hollywoodským režimům podbarvení fotky

Jak dotáhnout fotky nebo videa k dokonalosti? Zkuste některý z profesionálních filmových modů navrhnutých hollywoodskými koloristy. Díky vestavěné technologii IMAX Enhanced na HONOR Magic4 Pro si vyberete až z 8 různých režimů podle nálady scenérie.

mobilní telefon
Zdroj fotografie: HONOR

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *