Apple za každou cenu. iPhone dominuje trhu s repasovanými telefony

Apple
iPhone je velmi oblíbený / Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple je významným hráčem na trhu se smartphony snad po celém světě. Donedávna tomu tak v Číně nebylo, ale už i tam tento trend došel. Po konci společnosti Huawei se tam trh různě přerozdědil s tím, že americká společnost těžila nejvíce ze všech.

Její nové modely si vedou opravdu dobře, ale nejenom ony. iPhony jsou známé tím, že si dlouhodobě drží dost vysokou cenu, která obvykle nejvíce klesá při uvedení nové řady. I od toho se odvíjí situace na trhu s repasovanými smartphony, kterému mají zařízení s nakousnutým jablkem naprosto dominovat.

Podle zprávy analytické společnosti Counterpoint Research získal americký gigant v loňském roce téměř polovinu trhu s repasovanými smartphony. Konkrétně měly iPhony 49% podíl dohromady napříč trhy celým světem. Na druhém místě se umístil Samsung s 26 %. Třetí místo pak shodně zaujímá vivo s oppem. Dle statistiky mají tedy iPhony téměř dvojnásobný podíl v porovnání s druhým Samsungem.

Counterpoint Research dodalo, že výrobce iPhonů zaznamenal v porovnání s rokem 2021 až 16% nárůst. Ten shodně zaznamenal i celkový trh s repasovanými smartphony, a to když se zvětšil o 5 %. Celkově se iPhony staly nejpopulárnějšími smartphony v mnoha kategoriích. To těší především příznivce Applu, který by nám už příští rok mohl představit první iPad s ohebným displejem.

I když by se to nemuselo zdát úplně jasné, tak i nákupy použitých smartphonů se společnosti vyplácí a to především z toho důvodu, že noví uživatelé si předplácí různé služby, jako jsou Apple Music nebo Apple TV.

Huawei se nachází až na čtvrtém místě s pouhým 2% podílem. Ten je smutný především v kontrastu s minulostí čínské společnosti, která byla schopná vyrábět nejvíce smartphonů denně. V tuto chvíli je nepravděpodobné, že by se čínský gigant vrátil na výsluní, ale i přesto doufáme, že tomu tak bude.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *