Apple zastavil výrobu svého nejnovějšího čipu. Důvod je skutečně zarážející

Apple
Logo Applu / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple přestal vyrábět své čipy M2, které patří ke špičce v tomto odvětví. Důvodem pro zastavení výroby těchto čipů byl prý pokles prodejů jeho nejnovějších produktů. Podle posledních zpráv technologický gigant omezil výrobu na celé dva měsíce.

Poptávka po noteboocích je příliš nízká, což nás vzhledem k ceně ani nepřekvapuje. V tuto chvíli výrobce iPhonů ještě oficiálně nepotvrdil, že pozastavil výrobu čipů, i když aktuální zprávy uvádí, že k tomu mělo dojít už v lednu a únoru.

Předpokládá se, že Apple výrobu svých čipových sad M2 obnovil už v březnu, ale pouze s polovinou původní kapacity, než která byla minulý rok u čipu M1. Podle zpráv z dodavatelského řetězce společnosti byl tento krok ovlivněn dodavateli třetích stran. Apple a jeho dodavatel čipů TSMC neposkytly žádná vyjádření k celé situaci. Web Elec byl však nakonec úspěšný, a tak dokázal vypátrat nějaké informace o pozastavené výrobě.

Ve zprávě o zisku za první čtvrtletí generální ředitel společnosti Tim Cook uvedl, že meziroční pokles je v rámci očekávání skrze různá omezení na trhu, jako je recese nebo inflace, která postihla mnoho států světa. Nakonec dodal: „Rovněž jsme čelili náročnému makroekonomickému prostředí. Zůstáváme si jistí a zaměřujeme se na dlouhodobé příležitosti u Macu.“

Tato zpráva přichází v době, kdy jsme se dozvěděli, že až řada iPhone 17 bude mít FaceID pod displejem. Celkově je kolem giganta se sídlem v Cupertinu poslední dobou rušno a my věříme tomu, že to nebude jiné ani v nejbližších měsících. Už na podzim na trh dorazí řada iPhone 15, o které budou postupně unikat různé informace, ačkoli to nejdůležitější už víme. Dorazí totiž s portem USB-C, který je pro výrobce smartphonů s Androidem stálou záležitostí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *