Apple zastavuje vývoj iOS 18 a macOS 15, aby vyřešil tragické chyby v systému

Apple zastavuje vývoj iOS 18 a macOS 15, aby vyřešil opravy chyb
Zdroj: Apple

Společnost Apple začala před několika měsíci po celém světě vydávat nejnovější generaci systémů iOS 17, macOS 14 a watchOS 10 pro svá zařízení. Nedávno společnost oznámila nejnovější aktualizaci iOS 17.1.1, která řeší několik problémů.

Zatímco uživatelé aktualizují svá zařízení nejnovějšími verzemi softwaru, cupertinský technologický gigant již pracuje na dalších iteracích operačních systémů pro různá zařízení. Podle spolehlivého Marka Gurmana z agentury Bloomberg to však vzalo za své.

Apple pozastavuje vývoj iOS 18 a macOS 15

Společnost Apple se v současné generaci verzí softwaru pro svá zařízení potýká s řadou chyb. Proto společnost na týden pozastavila vývoj systémů iOS 18 a macOS 15. Senior viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple Craig Federighi sdělil rozhodnutí zastavit vývoj týmům pracujícím na novém operačním systému. Zdroje navíc Gurmanovi sdělily, že inženýrský tým pod Federighim zaznamenal příliš mnoho chyb, které byly během interního testování přehlédnuty.

Společnost Apple údajně dokončila verze M1 systémů iOS 18, iPadOS 18 a macOS 18 minulý měsíc. Dotyčný tým přecházel na verzi M2, když byl vývoj zastaven. M1 a M2 jsou milníky vývojových cyklů a nejedná se o čipové sady M1 a M2.

Očekává se, že pauza ve vývoji další iterace iOS 18 a macOS 15 potrvá jen několik dní, maximálně týdnů. Je to dobrá zpráva, protože Apple dává přednost opravě chyb a problémů. Zpráva uvádí, že zpoždění pravděpodobně neovlivní harmonogram vydání iOS 18 a macOS 18.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bloomberg.com, apple.slashdot.org

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *