Snaží se Tim Cook uchlácholit akcionáře? Podle jeho vyjádření si iPhone na čínském trhu drží silnou pozici. Opak je pravdou

iphone
Zdroj: Apple

Podle generálního ředitele Tima Cooka si iPhone od společnosti Apple udržel v Číně silnou pozici. Navzdory poklesu celkových tržeb a tvrdé konkurenci místních značek si vlajkový produkt udržel svou přitažlivost i v zářijovém čtvrtletí. Cook je i nadále optimistický ohledně vyhlídek společnosti Apple v Číně, která je pro technologického giganta klíčovým trhem.

Očekává se také, že cena iPhonu 15 brzy klesne

Přestože Apple čelí protivětru v podobě geopolitického napětí a vlažného přijetí iPhone 15 ve srovnání s jeho předchůdci, má společnost důvody k tomu, aby si zachovala naději. Zdá se, že pokles prodeje chytrých telefonů v Číně se zpomaluje, což naznačuje, že trh by se mohl stabilizovat.

Kromě toho se nová řada iPhonů 15 společnosti Apple dočkala významného snížení cen na čínských platformách internetového obchodování těsně před nákupní akcí Double 11, což naznačuje potenciální zvýšení prodeje. Snížením ceny si chce společnost zaručit částečný odbyt smartphonů.Odolnost prodejů iPhonů je pozoruhodná, zejména vzhledem k uvedení modelu Mate 60 Pro od společnosti Huawei, který je vybaven sofistikovaným domácím čipem 5G. Tato konkurence přichází uprostřed omezení používání iPhonů některými vládními zaměstnanci v Číně, což podtrhuje složité prostředí, ve kterém se Apple pohybuje.

Navzdory těmto výzvám celkové výsledky společnosti Apple, včetně nárůstu příjmů ze služeb, naznačují robustní strategii. Očekává se, že nadcházející sváteční sezóna, která je pro maloobchod kritickým obdobím, prodeje iPhonů ještě více podpoří, a to i v případě kratšího fiskálního čtvrtletí.

Nedávná návštěva Tima Cooka v Číně, která zahrnovala setkání s dodavateli zařízení pro rozšířenou realitu a nejvyššími představiteli společnosti Apple, odráží závazek vůči čínskému trhu. Zdá se, že Cookovy interakce v Číně byly pozitivní a mohly by být předzvěstí dalšího úspěchu.

Výzkum společnosti Counterpoint Research potvrzuje silnou pozici společnosti Apple a ukazuje, že tato značka celosvětově vede díky velkým maržím v podílu na tržbách, a to výrazně před společností Samsung. Díky této dynamice se zdá, že Apple je připraven pokračovat ve své vládě na poli špičkových technologií.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, finance.yahoo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *