Během vteřiny začalo ohnivé peklo. Výbuch smartphonu málem zabil jeho majitele a opraváře

Výbuch
Autor: Mylene2401 / Zdroj: Pixabay

Pokus indického opraváře opravit telefon se vážně zvrtl poté, co baterie přístroje vzplála a málem zabila zákazníka i opraváře. Výbuch byl zachycen na záběrech průmyslové kamery a zveřejněn na Twitteru. „Mobilní telefon při opravě explodoval jako bomba,“ stojí v popisku u video nahrávky s hořícím telefonem, k němuž došlo 22. října v Pali ve státě Uttar Pradesh, uvedl deník India Herald.

Mladík se vydal do opravny telefonů poblíž autobusového nádraží, protože se mu nedařilo nabít telefon. Když se však majitel obchodu Mahesh Chaurasia pokusil smartphone zkontrolovat, tak okamžitě vzplanul jako nějaké výbušné zařízení.

V ohnivem videu je vidět, jak se Chaurasian snaží vyjmout baterii a zkontrolovat ji, zatímco majitel se dívá zpoza skleněného pultu. Náhle z telefonu vyletí ohnivá koule jako kdyby vybuchl Molotovův koktejl a zákazník i opravář uskočí dozadu.Chaurasia i zákazník naštěstí telefonní peklo přežili. Podle deníku APN Live tento výbuch vyšetřuje místní policie. Zatím není jasné, co požár vyvolalo. Baterie chytrých telefonů však mohou explodovat z řady důvodů, od přehřátí až po fyzické poškození a degradaci v průběhu času, uvedl deník PC Mag.

„Moderní mobilní zařízení jsou napájena lithium-iontovými bateriemi, které obsahují pečlivě vyvážené kladné a záporné elektrody umožňující dobíjení. Když se něco pokazí, vnitřní součásti baterie se mohou rozbít a vytvořit těkavou reakci, která může vést k následnému požáru.“

Při smrtelném incidentu v roce 2018 zahynul generální ředitel fondu Cradle Nazrin Hassan poté, co jeden z jeho dvou smartphonů explodoval při nabíjení v jeho malajsijské ložnici.

V současnosti není jasné, o jaký konkrétní smartphone se jednalo. Je možné, že jméno značky se zveřejní až po skončení vyšetřování. Na druhou stranu je také možné, že se konkrétní značku daného výrobce ani nedozvíme, a celá kauza se zamete následně pod koberec.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: nypost.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *