Všechno pěkné jednou končí. Oppo a OnePlus začínají opouštět evropský trh

OnePlus
Telefon od OnePlus / Zdroj fotografie: OnePlus

Oppo a OnePlus se začínají v Evropě trápit, což se podepsalo na prodejích obou společností. Nejprve přišel problém ohledně patentového sporu, který obě společnosti vedly proti Nokii. To jim bránilo v prodeji svých výrobků v Německu, což je jeden z největších evropských trhů.

Dalším problém je i zmenšující se trh se smartphony v Evropě, který ani do budoucna nemá dobré vyhlídky. Poslední informace naznačují, že oba subjekty vlastněné společnosti BBK Electronics se začínají připravovat na úplné opuštění evropských trhů.

Podle čínského deníku 36Kr Oppo skončí nejprve své působení v Německu a Velké Británii. Na obou těchto trzích společnost působila se ztrátou. Je sice pravdou, že napříč Evropou se čínská firma drží, ale návratnost investice není nikterak výrazná. Zpětně se ukazuje, že opatrný a pomalý přístup Oppa při cestě na evropský trh se vyplatil. Mohlo to dopadnout tak, že by čínský gigant měl ještě větší ztráty. Ten se údajně v tuto chvíli obává i ekonomických dopadů ruské invaze na Ukrajinu a inflace, která je v tuto chvíli pro mnoho domácností neúprosná.

O osudu OnePlus jsme se dozvěděli od leakera, který si přezdívá Max Jambor. Ten uvedl, že čínská společnost bude postupně opouštět tyto země: Německo, Velká Británie, Francie a Nizozemsko. Prozatím zůstane na trhu ve Španělsku, Švýcarsku, Itálii a dalších menších evropských zemích. Nicméně i to se může v dlouhodobém horizontu změnit.

Vývoj takovéto situace nesvědčí vůbec zákazníkům. Čím menší konkurence v Evropě bude, tak tím méně toho mohou výrobci nabízet. Je možné, že prohraný patentový spor byla pro BBK Electronics poslední kapka. Nyní je otázkou, kdo díru po obou společnostech zaplní.

O vivu a Realme zatím ještě nepadlo ani slovo. I tyto firmy sdílejí stejného majitele jako Oppo s OnePlus. Je tedy možné, že ztracené pozice zaujme vivo s Realme? Na to nám odpoví pouze čas.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *