Dočkáme se elektrického BMW M3? Šéf divize BMW M vydal v tomto směru zásadní prohlášení

BMW
Neue Klasse / Zdroj: BMW

Divize M společnosti BMW, která je proslulá svými vysoce výkonnými vozy, se vyjádřila jasně: „iM3“ nebude. Přestože byla podána ochranná známka na název „iM3“, která naznačovala spojení elektrické řady BMW „i“ a výkonově zaměřené řady „M“, šéf M Frank van Meel tyto spekulace rázně odmítl.

Zdá se, že BMW chce zachovat odkaz značky M.

V rozhovoru pro Top Gear van Meel zdůraznil filozofii divize a prohlásil, že ikonický odznak „M“ nikdy nesplyne s „i“ jejich elektrické řady. „Je to jednoznačné ne,“ řekl. „Pro nás ‚M‘ představuje odkaz motoristického sportu a emocí, nikoliv pouze typ pohonu.“ Tento postoj poukazuje na snahu BMW zachovat výraznou identitu své divize M, kde výkon a dědictví stojí v popředí.To však neznamená, že společnost ustupuje ze závodu elektromobilů. Společnost se již může pochlubit čtyřmi elektromobily značky M, včetně modelů iX M60 a i4 M50. V roce 2022 navíc BMW předvedlo výkonný prototyp se čtyřmi motory, připomínající klasickou řadu 3, na své elektrické platformě Neue Klasse. Tento krok signalizuje připravenost BMW ponořit se hlouběji do trhu vysoce výkonných elektromobilů.

Ačkoli myšlenka „iM3“ může být mimo hru, je zřejmé, že BMW směřuje k budoucnosti, v níž budou vedle sebe existovat elektrický pohon a výkonný vůz s označením M, i když pod různými názvy. Závazek společnosti vyvíjet výkonné elektromobily na platformě Neue Klasse zůstává neochvějný, což zaručuje, že se vzrušující vozy divize M budou vyvíjet s dobou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: motor1.com,

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *