Uniklé dokumenty odhalují novou kapitolu Čechy milované automobilky. Kia chystá elektrický sedan EV8

Kia
Kia Stinger / Zdroj: Kia

Kia kdysi zaujala modelem Stinger, který byl známý svým ostrým vzhledem a zábavnou jízdou. Byl trochu výjimečný, protože se na jeho výrobě podílel Albert Biermann, velké jméno v oblasti automobilového designu. Stinger bohužel nezůstal na trhu dlouho, ale zdá se, že Kia v tomto segmentu nepolevila.

Vůz má mít dojezd 595 km a výkon téměř 600 koní.

Nyní Kia upírá svůj zrak k něčemu čerstvému a plně elektrickému, údajně k modelu EV8. Tento krok je součástí většího plánu prosadit se v oblasti elektromobilů, a to i v době, kdy některé jiné automobilky ustupují. Kia, jako součást skupiny Hyundai Motor Group, se žene kupředu a plánuje přinést elektromobily, které si bude moci užít každý.

EV8 se stává něčím výjimečným. Podle toho, co uniklo na veřejnost, bude postaven na zcela nové, pokročilé platformě pro elektromobily, což naznačuje, že Kia nehraje na jistotu. Očekává se, že vůz bude mít obrovskou baterii a slibuje dojezd, který překoná mnoho jiných vozů, které jsou dnes na silnicích. To by mohlo znamenat méně obav z vybití baterie a více radosti z jízdy.

Dalším velkým zajímavým prvkem modelu EV8 je výkon. Mohl by se dodávat s výběrem několika motorů, ale nejvyšší varianta by mohla nabídnout solidní rychlost, což by z něj udělalo silného následovníka modelu Stinger a tvrdého konkurenta pro ostatní sportovní elektromobily. Kia svým nástupem do oblasti elektromobilů v čele s modelem EV8 ukazuje, že to s budoucností myslí vážně. EV8 by mohl být začátkem nové, vzrušující kapitoly pro značku Kia a její řidiče.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insideevs.com, carscoops.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *