Bojíte se podvodů na internetu? Pokud ano, tak s touto stránkou se už bát nemusíte!

Podvodů
Autor fotografie: Mohamed_hassan / Zdroj: Pixabay

Asi každý prodávající se na internetu setkal s nějakým spekulantem či podvodníkem. Většina lidí dokáže podvodníka odhadnout, ale ne vždy je to úplně snadné, a tak se může lehce stát, že přijdete o nemalou část finančních prostředků.

Nicméně, toho se už v dnešní době můžete snadno vyvarovat, a to tím, že se podíváte na webovou stránku podvodnabazaru.cz. Ještě než se pustím do podrobného popisování webu, tak bych rád upozornil na to, že se nejedná o žádnou spolupráci. Jenom mi přijde, že o tomto webu ví málo lidí, a tak rád budu šířit jeho jméno. I kdyby to pomohla ochránit pouze jednoho prodejce na internetu, tak měl tento příspěvek smysl.

Už z prvních okamžiků se budete na webu cítit velmi příjemně. V sekci „O nás“ se dozvíte vše potřebné o tom, jak vlastně celý web začínal, a proč jej majitel založil. Musím podotknout, že má k uživatelům velmi osobní přístup, což oceňuji. Jde z toho totiž poznat, že to, co dělá, tak ho baví. Samotná stránka má praktické rozhraní, a to jak na telefonu, tak v počítači. Ale teď už se vrhněme na to hlavní – nahlašování podvodů a informace o nich.

Celé to funguje intuitivně – zadáte do vyhledávače telefonní číslo, jméno nebo číslo bankovního účtu a v případě shody na vás vyhledávaní vyhodí konkrétní detail o nějakém podvodu, pokud jej někdo nahlásil. Pokud ne, tak ho klidně můžete nahlásit vy. Jde to snadno, rychle a bez registrace. V případě, že jste daného podvodníka našli, tak už si jen můžete projet databázi, a zjistit kolik podvodů spáchal. Na webu jde dokonce přidat i hromadné trestní oznámení, což je praktické z toho hlediska, že se nebude muset na PČR zakládat nový spis. Usnadní to práci policii a vám čas. Ostatně o tom svědčí i to, že v rámci spolupráce majitel spolupracuje s Policií, Aukrem nebo Swapper. To pak má člověk mnohem lepší pocit, když něco nahlásí a ví, že zády takového webu stojí známé firmy.

Uživatele rovněž potěší to, že samotný web nahlášené účty odesílá na kontrolu do bank, a to konkrétně Komerční banky, ČSOB, České spořitelny, Fio banky, Trinity Bank, Banky Creditas, UniCredit Bank, Air Bank, Raiffeisenbank, J&T banky, MBank a Oberbank. Portfolio peněžních ústavů je opravdu bohaté a nenapadá mě žádná jiná banka, která by tam ještě mohla být.

Sám jsem si vyhledání nějakého podvodníka zkusil na vlastní kůži s tím, že to bylo rychlé a nanejvýš praktické. Na Facebooku jsem zavítal do jedné LEGO skupiny, kde jsem se postupně dopracoval k jisté osobě, která tam byla obviněna z podvodu. Tak jsem si řekl, že zkusím zjistit, jestli toho neprovedla víc. Šel jsem na podvodnabazaru.cz a během sekundy jsem měl jasno. Ta stejná osoba již byla nahlášená za podvod s hodinkami s tím, že daný uživatel k podvodu dopsal, že našel na Aukru ty stejné fotky zboží, a tak není pochyb o tom, že se jedná o podvodníka.

A asi poslední zajímavosti je, že na tom webu můžete nalézt i podvodné eshopy, a to díky tomu, že majitel natahuje databázi od České obchodní inspekce. V budoucnu se můžou uživatelé těšit na rozšiřování služeb v té podobě, že uživatel bude moct vyhledat stav rozsudku, možnost ověření platnosti občanského průkazu či formuláře pro odvolání proti odložení vyšetřování.

Celkově snahu i úsilí majitele oceňuji. Mnohým lidem může ušetřit peníze a čas, který by pak trávili třeba podáním trestního oznámení. Web je intuitivní, zorientuje se v něm snad naprosto každý a zároveň pomáhá.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: podvodnabazaru.cz, Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *