Brýle Huawei Vision AR by měly být lehčí o několik set gramů než Vision Pro od Applu

Vision
Zdroj: Apple

Jak všichni víme, tak Apple nedávno představil novou náhlavní AR soupravu, což vyvolalo poprask. A jen pár dní na to se začaly objevovat první spekulace týkající se brýlí jiných výrobců. Na již dost vyspělém trhu trhu nalezneme velké hráče, jako jsou Meta, Vive, Valve a nyní už i Apple. A aby Huawei nebyl pozadu, tak bývalý výkonný ředitel Meizu Li Nan sdělil první podrobnosti o jeho chystaných brýlích prostřednictvím sociální sítě Weibo.

V příspěvku Li Nan uvádí, že Huawei pracuje na náhlavní AR soupravě, která bude mít vlastní čipovou sadu společnosti, která nabídne vzrušující výkon natolik, aby nedocházelo k žádnému zpoždění ve vykreslování prostoru. V náhlavní soupravě nalezneme micro-OLED displej Sony 4K, který by měl Huawei ve větším množství obdržet v rámci příštích 6 měsíců. Ten stejný displej využívá také Vision Pro od Applu. Náhlavní souprava od Huawei bude vážit přibližně 350 gramů, což je hned o 250 gramů méně než váží Vision Pro.

Pokud jsou nové informace pravdivé, tak se zdá, že nás čeká velký souboj mezi oběma společnostmi. Huawei AR brýle se zdají jako zajímavá konkurence, která by měla být ještě levnější s cenou okolo 2100 USD v Číně. Ale všeobecně očekáváme, že nové brýle budou levnější než ty od Applu.

V podnikání s AR headsetem má už Huawei zkušenosti z minulosti. V roce 2021 čínská společnost představila svoje Vision Glass. Ty byly tenkrát dodávány s 1080 micro-OLED obrazovkou. Nový únik je v souladu s minulostí, kdy si Huawei nechal v roce 2019 zaregistrovat ochrannou známku Vision Pro. Dokonce existují i další úniky, podle kterých Huawei chystá svůj headset. Podrobnosti o datu vydání nejsou známy, avšak předpokládáme, že se nových brýlí dočkáme nejdříve koncem tohoto roku nebo na začátku toho dalšího.

S představením nových brýlí může Apple přijít v Číně o svůj název Vision Pro, jelikož si Huawei tuto ochrannou známku nechal zaregistrovat v roce 2019.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *