Budoucí iPhone 15 přijde o dva důležité prvky. Potěší tohle vůbec někoho?

iPhone 15
iPhone 14 Pro / Zdroj fotografie. Apple

Apple byl v minulosti velkým inovátorem v oblasti smartphonů, ale za posledních pár let od toho upustil. Jeho otěže převzal Huawei, Samsung, Xiaomi a další světové společnosti, které chtějí pro své uživatele ty největší novinky. Nicméně to prozatím vypadá tak, že to by se mohlo brzy změnit.

Nedávno jsme se dočkali informací o tom, že nadcházející řada iPhone 15 bude mít vůbec jako první smartphonová řada v historii Applu port USB-C pro nabíjení a přenášení dat. Jakoby toho nebylo málo, tak nám leaker Ming-Chi Kuo přináší další novinku. Uvedl, že budoucí top modely nebudou mít fyzická tlačítka.

To je velká novinka, která jednoho nadšence do telefonů nenechá v klidu. Bude to vůbec poprvé, kdy nějaký telefon od Applu nebude mít žádná fyzická tlačítka. Je to velký krok, který se může nést s velkou nelibostí anebo taky naopak. V případě Applu je dost pravděpodobné, že to lidi potěší.


Nenechte si ujít:


Podle údajů leakera Kua fyzická tlačítka nebude mít iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max a možná i iPhone 15 Ultra. Místo fyzických tlačítek budou všechny modely používat nový systém s haptickými motorky na levé i pravé straně. Má se jednat o podobný systém tomu u Touch ID. Na celém těle bude tedy pouze mít vstup USB-C, reproduktor a mikrofon.

Haptické motorky budou reagovat na jakékoli dotyky tak, jako to umělo velké tlačítko u starších iPhonů. Uživatelé budou mít údajně pocit, jako kdyby zmáčkli fyzické tlačítko, i když tomu tak ve skutečnosti nebude. V důsledku této změny budou na iPhonech tři haptická místa pro dotyky. Jejich dodavateli mají být společnosti Luxshare ICT a ACC Technologies. Podle Kua bude tento krok následovat odvětví Androidu tak, jak je obvyklé, obzvláště u takového Samsungu, který se rád řídí po vzoru Applu.

Stále zůstává řada nezodpovězených otázek. Včetně té, co budeme dělat, když zařízení zamrzne. Kuo odhaduje, že odpověď budeme znát do jednoho roku.

Po přečtení tohoto článku si asi každý z vás vzpomněl na Huawei a jeho Mate 30 Pro, který se bohužel, s tímto nápadem nechytnul. Je otázkou, zdali se k této hardwarové vychytávce vrátí, když sám viděl, že to zřejmě nebylo úplně nejideálnější řešení. Jaký názor máte na zařízení bez fyzických tlačítek vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *