O iPhone už v Rusku není zájem. Rusy táhnou nové značky, které si kradou trh pro sebe

iPhone
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle deníku Kommersant, který se odvolává na údaje ze zprávy společnosti MTS, vedly v červenci na ruském trhu smartphony čínských značek. Společnost Xiaomi držela neuvěřitelný 42% podíl na trhu. Do první pětky se kromě Samsungu a Applu dostaly ještě Realme a Tecno.

Ačkoli Xiaomi mělo obrovský podíl na trhu, největší růst zaznamenal Realme. Čínská značka překonala z hlediska prodejů Samsung a Apple a obsadila druhou pozici. Její podíl na trhu se zvýšil z 13,4 % v červnu na 17 % v červenci.

Společnost Tecno dokonce předstihla Apple o 0,5% podílu na trhu. Ta se umístila na čtvrtém místě s podílem 7,5 %, následována společností Apple se 7% podílem. Zatímco Samsung byl na třetím místě s 8,5% podílem.


Bude Vás také zajímat:


Ještě v červnu měly společnosti Apple a Samsung v Rusku tržní podíl 9,7 %, resp. 10,9 %.

Pokud mluvíme o tržbách, Xiaomi bylo v tomto ohledu dokonce první s 35% podílem. Zatímco Apple se umístil na druhém místě s 25% podílem. Za nimi následovaly společnosti Realme (12,5 %), Samsung (11 %) a Tecno (4 %).

V červenci se prodalo celkem 2,3 milionu chytrých telefonů v hodnotě 36,7 miliardy rublů. Průměrná prodejní cena (ASP) se snížila o 6 % na 16,1 tis. rublů.

Pokles prodejů Samsungu a Applu v Rusku je způsoben nedostatkem oficiálních dodávek a omezenými paralelními dovozy. Pro neznalé se oba tito giganti začátkem letošního roku stáhli ze země kvůli válce s Ukrajinou. Jejich dodávky jsou v současnosti o 80-90 % nižší než před válkou.

Pokles společnosti Apple je také připisován kolapsu jejího ekosystému v regionu s nedostupností Apple Pay. Každopádně si Cupertinský gigant vede lépe než Samsung díky emocionální vazbě uživatelů na značku a ekosystém.

Do konce roku 2022 by mohl společný prodej Applu a Samsungu v Rusku klesnout o dalších 10 %, pokud paralelní dovoz nenabere na síle.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: kommersant.ru

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *