Americká vláda opět vyhrožuje. Varovala společnost SeaGate, aby přestala prodávat pevné disky společnosti Huawei

Huawei
Autor fotografie: Henrikas Mackevicius / Zdroj fotografie: Pixabay

Irská společnost Seagate, která působí i v Kalifornii, ve středu potvrdila, že obdržela varování od vlády Spojených států. Ve varování stojí, že společnost Seagate porušila pravidla pro kontrolu vývozu tím, že prodala své pevné disky společnosti uvedené na seznamu nebezpečných subjektů.

Podle zdroje blízkého této záležitosti se jedná o společnost Huawei. Čínská technologická společnost je na seznamu amerických subjektů od roku 2019. Má zakázáno obchodovat s americkými společnostmi a nakupovat určité zboží z jiných zahraničních zemí. Pokud k tomu ovšem nezískaly licenci vydanou v USA.

Varování společnosti Seagate přišlo od amerického ministerstva obchodu 29. srpna. Přišlo v „navrhovaném obvinění“ (Proposed Charging Letter) podle podání u Komise pro cenné papíry a burzy.

Společnost Seagate popírá obvinění ze strany vlády USA

Společnost Seagate však obvinění ze strany vlády USA popřela. Tvrdí, že její pevné disky nepodléhají vývozním předpisům USA. Rovněž uvedla, že se nedopustila žádné formy zakázaného jednání. Společnost Seagate rovněž uvedla, že spolupracuje s ministerstvem obchodu a snaží se problém rovněž vyřešit. Podle zveřejněných informací společnost Seagate nabídla dotyčný výrobek společnosti, která se ocitla na černé listině. Výrobky poskytla v období od srpna 2020 do září 2021. To znamená, že společnost Seagate pozastavila dodávky společnosti Huawei teprve před rokem.


Nenechte si ujít:


Nejspíše budou následovat tresty od vlády USA

Za porušení pravidla o kontrole vývozu by společnosti Seagate mohla hrozit pokuta až 300 000 dolarů za každé porušení. Nebo by to mohlo být ještě horší. Může zaplatit pokutu ve výši přibližně dvojnásobku hodnoty každé položky, kterou prodala společnosti zařazené na černou listinu.

Společnost Seagate již na toto obvinění reagovala dopisem zaslaným ministerstvu obchodu. Společnost a ministerstvo obchodu se také chystají na společnou schůzku. Seagate se bude snažit na nadcházející schůzce předložit své argumenty, aby se vyhla případným sankcím.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *