Apple opět osekává své produkty. Odebral další věc z balení nových zařízení

Apple
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple je jednou z nejdražších a zároveň nejprestižnějších značek na světě. Nakousnuté jablko na zádech láká nejenom teenagery, ale i filmové hvězdy či politiky, a to především kvůli bezpečí, které americký gigant zaručuje. Nicméně tato loajalita má i své stinné stránky, protože se jí Apple snaží využít ve svůj maximální prospěch.

S odvoláním na ochranu životního prostředí v roce 2020 vyjmula společnost nabíječku z balení nových iPhonů. Každopádně se rozhodl, že bude pořád prodávat nabíječky samostatně, takže na tom vydělává. Včera jsme se dočkali nového televizoru Apple TV 4K 2022. Překvapivě v krabici s novou televizí není kabel pro nabíjení ovladače. Předchozí modely Apple TV vždy měly kabel pro nabíjení přímo v krabici.


Nenechte si ujít:


Nový ovladač Siri Remote přichází překvapivě s portem USB-C proti kterému Apple vehementně bojuje už delší dobu. To je samozřejmě zásadní rozdíl oproti Lightningu. Takže když si budete potřebovat svůj ovladač dobít, tak buď budete muset využít svůj kabel nebo jej u Applu zakoupit. Od včerejška na oficiálních stránkách společnosti Apple můžete najít nový kabel USB-C, který měří 1 metr a stojí 19 USD. Zařízení tedy budeme moci nabíjet aspoň pomocí MacBooku, ale pořád to není žádná sláva, jelikož plno lidí doma MacBook mít ani nemusí.

Nová televize bude dostupná ve Spojených státech a dalších více než 30 zemích světa od pátku 4. listopadu. Mezi novinky patří procesor Bionic A15, podpora HDR10+ a až 128GB interní úložiště. V oblasti designu by měla být nová Apple TV tenčí a lehčí, takže vám doma nebude zabírat tolik místa. Je důležité zmínit to, že do Brazílie tyto televize dorazí i s nabíjecím kabelem, jelikož tamní vláda začala Apple pokutovat v době, kdy přestal ke svým iPhonům dodávat nabíječky. Rovněž nové iPhone mají v Brazílii nabíječky, a zároveň je Apple povinen dodat nabíječku každému, kdo si tam iPhone zakoupil v době, kdy v balení nabíječka nebyla.

Jaký názor máte na tohle chování ? Přijde vám to v pořádku vůči jeho věrným zákazníkům?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *