BUXTON BTW 8800: Česká sluchátka, která překvapí solidním výkonem a příjemnou cenou

Buxton
Zdroj: Buxton

Uznávanou českou značku Buxton představovat jistě nemusíme. Jde o výrobce kvalitních reproduktorů, a samozřejmě i sluchátek. Navíc na našem trhu už působí pěknou řádku let, takže o kvalitách společnosti nemůže být pochyb. Už dříve jsem měl možnost testovat jejich Bluetooth reproduktor Buxton BBS 5500. Proto se nyní rád podívám na jejich nejnovější sluchátka, Buxton BTW 8800. Pojďme se tedy na ně společně podívat.


BUXTON BTW 8800 – Specifikace

Rozměry nabíjecího pouzdra: 64 × 54 × 29,6 mm (š / v / h) 
Hmotnost jednoho sluchátka: 3,9 g
Hmotnost nabíjecího pouzdra: 40 g

Doba přehrávání na jedno nabití: až 8 h (80 % hlasitosti)
Celková doba přehrávání: až 40 h (80 % hlasitosti)
Doba hovoru: až 9 h
Pohotovostní doba: až 300 h
Doba nabíjení sluchátek: 1,2 h
Doba nabíjení pouzdra: 2,5 h

Bluetooth: V5.2 BLE
Dosah BT připojení: 15 m
BT profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, AVDTP 1.3, HFP 1.7, HSP 1.2, GAVDP 1.3
Rozsah frekvenční odezvy Bluetooth: 2,4 GHz – 2,4835 GHz 
Chipset: Airoha AB1562F 
Kodek: AAC, SBC


Obsah balení: Mile překvapil

Nová generace sluchátek je zabalena v působivé decentní krabičce. Uvnitř nalezneme nabíjecí pouzdro se sluchátky, které je ještě pro jistotu uloženo v ochranném sáčku. V balení najdeme také přiložený nabíjecí kabel dnes už tradičně s USB-A na jednom konci a s USB-C na konci druhém. Co mi udělalo velkou radost, tak to byla přiložená sada náhradních špuntů různých velikostí. Celkem budete mít tedy 4 páry komfortních špuntů, které už musí padnout skutečně každému. Samozřejmostí je i návod, který je plně v češtině.

Vzhled a zpracování: Vypadá jako mnohem dražší produkt

Vzhled pouzdra je v dnešní době už jednotná věc. Můžete mít desítky různých výrobců, ale pouzdra vypadají velmi podobně. Pravdou je, že moc prostoru na designové hrátky tato malá pouzdra nenabízejí. Konkrétně u tohoto modelu jsme rádi za téměř ideální velikost. V ruce se pouzdro drží velmi příjemně, a po vložení do kapsy za pár vteřin ho v kapse ani neucítíte.

Buxton
Zdroj: Buxton

Buxton u tohoto pouzdra použil lesklý černý plast. Na první pohled to působí luxusně, díky čemuž sluchátka mají ihned prémiově vypadající vzhled. Na druhou stranu musím říct, že se pouzdro okamžitě upatlá a samozřejmostí je i mnohem větší náchylnost na poškrábání. Popravdě nechci radši vidět, jak budou sluchátka vypadat téměř po půlročním každodenním používáním.

Téměř totožný lesklý materiál použil Buxton i na sluchátka. Dílenské zpracování sluchátek je velmi povedené a v této cenové kategorii patří ke špičce. Jak už asi tušíte, tak obě sluchátka mají dotykovou plochu, pomocí které můžete udávat předem nastavené dotykové povely.

Samotné zpracování těla nabíjecího pouzdra je také velmi precizní. Například víčko dokonale lícuje se zbytkem těla pouzdra a při otvírání víčka neslyšíme žádné vrzaní, případně cvakání. Víčko drží pomocí magnetu, takže nemusíte mít strach, že se vám sluchátka v kapse samovolně otevřou.

Buxton
Zdroj: Buxton

Jestli je tu nějaká věc, která vás rozhodně posadí na zadek, tak je to skrytý displej. Ano, skutečně. Tato sluchátka mají přímo na čelní straně ukrytý displej, kde vám ukazují kapacitu baterie samotného pouzdra a následně i sluchátek. Tuto vychytávku u většiny dnešních sluchátek nenajdete a musím říct, že je to škoda. Já si tuto vychytávku skutečně zamiloval.

Zvuk: Kvalita, která vám vykouzlí úsměv na tváři

Tohle je klíčový aspekt, který z těchto sluchátek dělá něco dokonalého. Musím objektivně uznat, že takto kvalitní zvuk jsem opravdu nečekal. Přeci jenom, bavíme se o sluchátkách v hodnotě „třinácti stovek“. Takže, když vezmeme v potaz jejich cenu, hrají až neuvěřitelně skvěle. Zvuk je skutečně dobře vyladěn s výraznějším množstvím basů, které v poslechu dominují.

Sluchátka nabídnou velmi plnohodnotný zvuk, který vás bude při poslechu neskutečně bavit. V některých písních jsou střední tóny mírně upozaděné, ale není to nic, co by vám kazilo pocit z poslechu. Jako poslední se sluší zmínit výšky. Ty jsou perfektně vyladěné, takže nepůsobí agresivně a ani při maximální hlasitosti vás nebudou tahat za uši. Nebojím se říci, že ve své cenové kategorii se jedná o zvukový nadprůměr.

Buxton
Zdroj: Buxton

Za zmínku také stojí funkce aktivního potlačování hluku (ANC). Tato funkce byla dříve dominancí spíše dražších sluchátek s tím, že nyní už ji najdeme téměř u každého výrobce. U tohoto modelu funguje ANC tak, jak bychom asi očekávali.

Nastavení této funkce má celkem tři základní režimy. Jako první je ANC vypnuto, sluchátka fungují bez jakéhokoliv zásahu do zvuku. Další volbou je ANC zapnuto. Pří této volbě integrované mikrofony snímají hluk z vašeho okolí a software sluchátek má za úkol tento hluk potlačit až o 23 dB. Jako polední volbu tady najdeme transparentní režim, při této funkci mikrofony ve sluchátkách zvuky z vašeho okolí zesilují. Je to zajímavá funkce, kterou oceníte, když třeba sportujete. Kdy například při jízdě na kole i přes hudbu neustále slyšíte zvuky ze svého okolí.

Připojení: Běžný standard

Nejspíše budete očekávat nějakou inteligentní aplikaci, která obstará všechno za vás. Tu tady bohužel nečekejte. Buxton v tomto případě ke sluchátkům žádnou mobilní aplikaci nenabízí. I když to ničemu na funkčnosti nevadí, tak si myslíme, že pro některé uživatele by to bylo možná jednodušší. Párování není skutečně nic složitého, celá akce vám zabere pouze pár vteřin.

Připojení je tady pomocí Bluetooth ve verzi 5.2 BLE. Dosah samotného připojení mezi sluchátky a telefonem je 15 metrů.


Nenechte si ujít:


Baterie: Na dlouhé dny budou vaším parťákem

Buxton o těchto sluchátkách udává, že celková výdrž činí 40 hodin. Na jedno nabití mají být sluchátka schopná hrát až 8 hodin. Konkrétně tedy uvádí, že sluchátka poskytnou až 8 hodin přehrávání hudby při hlasitosti 80 % a až 9 hodin hovoru. Jsou tyto údaje vůbec reálné? Pravdou je, že skutečně ano. Během testování jsem nabíjecí pouzdro ani nenabíjel. Po vybalení z krabičky mělo kapacitu 97 %, přičemž na konci testování mělo pouzdro 4 % kapacity baterie. To vše po nějakých 34 hodin poslechu hudby.

Objektivně říkám, že poslech byl bez použití funkce ANC. Při použití této funkce by byla délka poslechu samozřejmě o něco málo kratší. Nebojím se říci, že při poslechu s funkcí ANC nebude problém dosáhnout na nějakých 25 až 30 hodin poslechu.

Závěr: Velmi milé překvapení

U tohoto modelu je krásně vidět, že nemusíte mít sluchátka v řádu několika tisíc, abyste jako zákazník dostal kvalitní a čistý zvuk po všech stránkách.

Za zmínku také stojí fakt, že je tento produkt chráněn proti stříkající vodě pomocí certifikace IPX6. Díky tomu se tato sluchátka hodí například pro sportování v nepříznivém počasí. Za naši redakci můžeme tato sluchátka doporučit. Pokud jste běžný uživatel, tak budete se sluchátky spokojen a budou vám dělat radost po dlouho dobu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *