BUXTON BBS 5500: Špičkový reproduktor za velmi příjemnou cenu

Zdroj fotografie: BUXTON

Společnost Buxton nemusíme jistě dlouze představovat. Přeci jenom ambasador této značky není nikdo jiný než legendární DJ Witch. Navíc na našem trhu už působí pěknou řádku let. Když se nám tedy naskytla možnost testovat tento bezdrátový reproduktor, tak nešlo tuto nabídku odmítnout.

Na vyzkoušení a následné sepsání recenze jsem dostal Bluetooth reproduktor Buxton BBS 5500. Je to vůbec poprvé, co mám možnost vyzkoušet reproduktor od této společnosti, dříve jsem se spíše zaměřoval na klasická sluchátka. O to víc se na samotné testování těším. Nyní se v rychlosti mrkneme na některé parametry, a poté půjdeme na samotnou recenzi.


BUXTON BBS 5500 – Specifikace

  • Rozměry: 190 × 84 × 84 mm (š / v / h)
  • Hmotnost: 557 g
  • Dobíjecí baterie: 2000 mAh / 7,4 V
  • Bluetooth 5.0
  • Kodek: SBC
  • Nabíjecí port: USB-C (DC 5 V / 2 A)
  • Maximální doba přehrávání: až 9 h
  • Maximální výkon 30 W (RMS 20W)

Obsah balení:

Jako u jednoho z mála výrobců vidíme, že si dal skutečnou práci při návrhu samotného balení. Balení je skutečně nápadité, a nabízí zajímavý potisk s důležitými parametry samotného reproduktoru. V balení najdeme reproduktor, nabíjecí USB-C kabel a trochu nezvykle i klasický AUX kabel. Přidání AUX kabelu do balení chválíme, protože to se dneska už moc nevidí, proto jsem to velmi uvítal.

BUXTON
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vzhled a zpracování:

Tady ohledně designu toho moc nečekejte. Jedná se o opravdu malý, ale buclatý reproduktor, který si můžete vzít skutečně kamkoliv. Konstrukce je pevná, proto se nemusíte bát nějakého pádu. Reproduktor, toho vydrží skutečně hodně. Dalším vítaným prvkem je zesílená odolnost, která dosahuje certifikace IPX7. Díky této certifikaci nemusíte mít strach, když Vám reproduktor spadne do bazénu, případně do rybníka. IPX7 Vám zajistí odolnost vůči ponoření do vody přibližně do jednoho metru po dobu 30 minut.

Tělo reproduktoru je převážně pokryto pletenou tkaninou. Na jednu stranu je to skvělé, protože se reproduktor pohodlně drží v ruce. Ovšem na druhou stranu jsou na této tkanině vidět po čase nečistoty, a po pár odpoledních strávených u vody bude reproduktor pěkně šmouhatý.

BUXTON
Zdroj fotografie: BUXTON

Co se nám na těle dále líbí, tak to jsou velká tlačítka na ovládání hlasitosti. Ty jsou skutečně obří, takže je pohodlně zmáčknete za jakékoliv situace. Z druhé strany reproduktoru najdeme čtyři menší tlačítka, která nabídnou zapnutí/vypnutí, spuštění hudby, BT párování, a TWS stereo párování. Vedle těchto tlačítek najdeme gumovou záslepku, pod kterou je napájecí USB-C konektor, AUX konektor a slot na paměťovou kartu.

BUXTON
Zdroj fotografie: BUXTON

Pokud si potrpíte na menší světelné efekty, tak i tady budete potěšení. Po stranách reproduktoru najdeme dva osvětlené měniče. Je to skutečně drobný doplněk, který dokáže zpříjemnit poslech v pozdních nočních hodinách.

Zvuk:

Přiznám se, že mě zvuk mile překvapil. Znám sluchátka od Buxtonu, takže jsem tušil, co mě čeká. Ale po této stránce reproduktor předčil mé očekávání. Nebojím se říci, že v této cenové hladině se už dají sehnat skutečně zajímavé reproduktory, které dokážou nabídnout velmi čistý a kvalitní zvuk. O to víc jsem rád, že můžu říci, že tento kousek je jedním z nich.

Reproduktor umí hrát skutečně velmi nahlas, a při patřičném druhu hudby ani nepoznáte výraznější zkreslení při maximální hlasitosti. Jak jsem již psal v popisu reproduktoru, tak nabízí jmenovitý výkon 20 W, což je na takto malého prcka velmi slušná hodnota.


Může Vás také zajímat:


Reproduktor má v sobě klasicky integrovaný mikrofon. Ten můžete použít i na klasické telefonní hovory, ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že je lepší, když máte reproduktor přímo před sebou. Jakmile stojíte už o kousek dál, stačí klidně i 2 metry, tak Vás proti strana už špatně slyší.  

Pokud si pouštíte hudbu nebo filmy například přes Youtube, tak můžete být naprosto v klidu. Synchronizace při přehrávání hudby z této platformy občas bývá mizerná. Někdy se dočkáte opoždění i několik vteřin, to tady naštěstí nehrozí. Na druhou stranu nutno říci, že tento problém se zpožděním zvuku může způsobovat i mobilní telefon.

Připojení:

Nejspíše budete očekávat nějakou inteligentní aplikaci, která obstará všechno za Vás. Tak tu tady bohužel nečekejte. Buxton v tomto případě k reproduktoru žádnou mobilní aplikaci nenabízí. I když to ničemu na funkčnosti nevadí, tak si myslíme, že pro některé uživatele by to bylo možná jednodušší.

Párování není skutečně nic složitého, a celá akce Vám zabere pouze pár vteřin. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Reproduktor Vás na to upozorní hlasovou odezvou a modrou diodou. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení, a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „BBS 5500“, a pouhým kliknutím zařízení spárujete.

Baterie:

Výrobce tohoto reproduktoru slibuje přehrávání hudby po dobu až 9 hodin. Nebudu lhát, je to skutečně slušný údaj, a popravdě jsem se bál, jaká bude reálná zkušenost. Přeci jenom baterie není zrovna největší, proto mě tato hodnota zarazila. Ovšem nebudu Vás dlouho napínat. Ano, tato hodnota je skutečně reálná. Nutno dodat, že hlavní aspekt při výdrži hraje hlasitost přehrávání hudby. S klidem mohu říci, že při poslechu hlasitosti na nějakých 60% se v pohodě na 9h přehrávání dostanete.


Nenechte si ujít:


Jsem rád, že žiju v době, kdy pomalu ke všem zařízením stačí jen jeden kabel, konkrétně USB-C. Je jedno, jestli nabíjíte smartphone, notebook, powerbanku, reproduktor, prostě na vše Vám stačí jeden konektor. Tento nabíjecí kabel navíc najdete přímo v balení. Malinko nás mrzí menší výkon nabíjení, přeci jenom 10 W není žádná zázračná hodnota. Naštěstí vzhledem k velikosti baterie nabíjení trvá pouze kolem dvou hodin.

Závěr:

Je pravda, že jsem na žádná větší negativa během testování nenarazil. Všechno to jsou jen drobné nedostatky, kterých si při běžném užívání ani nevšimnete. Pochopitelně, pokud jste silný hudební nadšenec, tak tento reproduktor nebude pro Vás. A radši sáhnete po nějaké prestižnější značce v jiné cenové kategorii.

BUXTON
Zdroj fotografie: BUXTON

Osobně si myslím, že za 1 299 Kč získáte skutečně slušně vybavený přenosný reproduktor, který si můžete vzít klidně k bazénu, a poslouchat Vaše oblíbené skladby přímo u vody. Když shrneme celé testování, tak za tyto peníze nenajdete nejspíše lepší reproduktor v takovéto výbavě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *