Bývalý vývojář Rockstaru doufá, že Grand Theft Auto 6 dostane menší mapu. Proč tomu tak je?

Grand Theft Auto 6
Zdroj: Rockstar Games

Bývalý vývojář společnosti Rockstar se vyjadřuje ke hře Grand Theft Auto 6 a říká, že příští kriminální hra s otevřeným světem by měla mít menší a více propracovanější mapu.

  • Bývalý vývojář Rockstaru navrhoval, že GTA 6 by mělo mít menší a soustředěnější mapu pro lepší navigaci a zapamatovatelnou hratelnost.
  • Spekulace kolem GTA 6 zahrnují možnost dvou hratelných protagonistů, ženskou postavu a návrat do Vice City jako dějiště hry.
  • Navzdory únikům a zvěstem se oficiální oznámení o hře GTA 6 zatím neobjevilo, a tak může chvíli trvat, než se fanoušci dočkají oficiálnějšího pohledu na tuto očekávanou hru.

Mnoho fanoušků doufá, že GTA 6 bude větší než jeho legendární předchůdci, ale jeden z bývalých vývojářů Rockstaru si myslí, že mapa příštího dílu by měla být spíše zmenšená. Grand Theft Auto je jednou z největších herních sérií a hráči na oznámení GTA 6 netrpělivě čekají už téměř deset let. Samotná společnost Rockstar sice zatím žádné oficiální oznámení neučinila, ale objevila se spousta úniků a zvěstí, včetně masivního úniku dat z loňského září, který obsahoval rané videozáznamy z GTA 6.

Od té doby se objevilo mnoho spekulací o ději a prostředí hry GTA 6. Podle nepotvrzených zpráv by se v GTA 6 mohly objevit dvě hratelné postavy inspirované skutečným zločineckým duem Bonnie a Clyde, přičemž jednou z nich by měla být první ženská postava v sérii Grand Theft Auto. Mezitím se předpokládá, že by se GTA 6 mohlo vrátit do Vice City, fiktivní floridské metropole, která sloužila jako dějiště oblíbených spin-offů Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: Vice City Stories.Rozlehlé městské krajiny s otevřeným světem jsou základem GTA už od dob PlayStation 2 a hráči předpokládají, že GTA 6 nabídne ještě větší pískoviště zločinu než kdykoli předtím. Bývalý vývojář Rockstar Games Tony Gowland má však jinou představu a pro PCGamesN uvedl, že doufá, že Grand Theft Auto 6 bude mít o něco menší a soustředěnější herní mapu než minulé díly. „Myslím, že menší, ale hustěji zaplněné lokace by možná vrátily trochu té zapamatovatelné navigace, kterou jsem miloval z původních her Grand Theft Auto.“

V současné době pracuje ve studiu Dungeon Golf Ant Workshop, ale Tony Gowland je známý spíše díky svému působení ve společnosti Rockstar, kde se kromě prvního Red Dead Redemption podílel na vývoji uznávaných titulů Grand Theft Auto, jako jsou Liberty City Stories, Vice City Stories a Chinatown Wars. Říká, že je nadšený myšlenkou návratu GTA 6 do Vice City inspirovaného Miami, ale lituje, že se fanoušci poprvé podívali na chystané pokračování díky nechvalně známému úniku dat z loňského roku.

Pravděpodobně bude trvat ještě dlouho, než bude Rockstar připraven poskytnout nedočkavým hráčům oficiálnější pohled na GTA 6, a to i přes nedávná tvrzení, že by hra mohla být uvedena na trh již v roce 2025. Očekávání od dalšího dílu legendární a občas kontroverzní série Grand Theft Auto jsou velmi vysoká a bývalý odchovanec Rockstaru Tony Gowland se domnívá, že v případě návratu Grand Theft Auto 6 do Vice City by se mohlo jednat o menší a komornější herní mapu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rockstarintel.com, sportskeeda.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *