Bývalý zaměstnanec obviňuje Facebook za to, že lže

Facebook
Bývalý zaměstnanec obviňuje Facebook za to, že lže / Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Facebook a jeho mateřská společnost Meta byla vždy středem kontroverzí, ale to není nic zajímavého, protože je to standardem u většiny velkých společností. Podle posledních zpráv bývalý zaměstnanec Mety Brennan Lawson nedávno zažaloval Metu s tím, že byl vyhozen kvůli nějaké své víře ve Facebook, která se nakonec ukázala jako nesmyslná. Lawson v obžalobě uvedl, že do společnosti vstoupil v červenci 2018, aby spolupracoval s moderátory obsahu Facebooku. Viděl videa, jak se lidem řežou hlavy nebo jak lidi sexuálně napadají děti. Ve zkratce, viděl obsah, který přinesl zájem novinářů, donucovacích orgánů či dokonce vlády.

Lawson uvedl, že Facebook v roce 2019 zavedl protokol (algoritmus), který členům jeho týmu umožňoval přístup k datům na Messengeru, i když je uživatel smazal. Je zřejmé, že to není v souladu s tím, co Facebook uživatelům uvádí. Facebook po celá léta tvrdí, že jakmile uživatel odstraní obsah, tak obsah zmizí trvale. Podle Lawsona společnost toto tvrzení a své lhaní uživatelům nesmí držet pod pokličkou.

Žalující také tvrdí, že společnost používá algoritmus pro přístup k uživatelským datům, když orgány činné v trestním řízení požadují údaje o podezřelých. „Aby se Facebook dostal do přízně vlády, Lawsonův tým používal back-end protokoly k nalezení odpovědí pro orgány činné v trestním řízení, než určí, kolik dat má sdílet,“ tvrdí obžaloba.Na tehdejší konferenci zpochybnil Lawson legitimitu algoritmu. Sám Lawson tvrdí, že důvodem jeho vyhození bylo hacknutí účtu jeho babičky.

Podle Lawsona v roce 2019 nefungoval facebookový účet jeho babičky normálně. Připadalo mu to jako jasný případ hackování. Lawson řekl, že vedl případ své babičky správnou cestou, aby obnovil její účet. Společnost ho však stejně vyhodila s tím, že nedodržuje firemní politiku. Meta tvrdí, že musel bez povolení zadat e-mailovou adresu své babičky do administrativního nástroje, který následně předal data třetí straně.

Prozatím nemáme žádné oficiální vyjádření od společnosti Marka Zuckerberga. Můžeme očekávat, že čím blíže budeme k projednávanému datu případu, tak se od Mety dočkáme něčeho konstruktivního.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *