Microsoft zvedá laťku pěkně vysoko. Na spuštění systému Windows 12 si budete muset připlatit za větší paměť RAM

Autor: PhotoMIX-Company / Zdroj: Pixabay

Společnost Microsoft pracuje na systému Windows 12 a očekává se, že datum vydání bude na konci roku 2024. O vývoji nového operačního systému se společnost zatím příliš nezmiňuje. Na akci Ignite 2022 však Microsoft zveřejnil koncepční obrázek systému Windows 12. Který nám dává nahlédnout, co můžeme očekávat. Obrázek ukazuje plovoucí hlavní panel bez hodin a vyhledávací panel na ploše. Přímo na ploše mohou být k dispozici také widgety.

Je důležité poznamenat, že na těchto změnách se stále pracuje a Microsoft vše odděluje od systému. Nabídka Start a vyhledávání jsou samostatné procesy a průzkumník souborů se v současné době převádí do XAML. Tyto změny jsou průběžně vylepšovány v testovací (skryté) verzi.

Windows 12
Koncepční obrázek systému Windows 12 / Zdroj: Microsoft

Vývoj systému Windows 12 nám dává malý náhled na to, co můžeme od nového operačního systému očekávat. Někteří uživatelé se mohou ptát, zda se s vydáním Windows 12 zvýší hardwarové nároky. Podle našich informací zůstane potřeba TPM 2.0 stejná. A ochrana nabízená systémem Pluton zůstane volitelná.

Požadavek na paměť RAM by se však mohl zvýšit na 8 GB. Procesor pravděpodobně zůstane stejný, počínaje 8. generací Intelu. Uvidíme, zda bude i nadále fungovat pod ním. Více podrobností se v tomto ohledu jistě dozvíme v následujících měsících.

Závěrem lze říci, že uživatelé na vydání Windows 12 už nadšeně čekají. Ačkoli se Microsoft drží při zemi, koncepční obrázek zveřejněný na konferenci Ignite 2022 nám dává tušit, co můžeme očekávat. Vývoj nového operačního systému pokračuje a v budoucnu budou k dispozici další informace.

V současnosti W11 stále bojuje o svoji popularitu. Hodně uživatelů stále vyčkává na to, jak dopadnou první úniky o chystaném W12. Podle toho se budou rozhodovat, protože jim poslední Windows 11 nepřipadá moc evoluční. Jaký operační systém používáte vy?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: deskmodder.de

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

7 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *