Ruská společnost dělá robotí dvojníky na přání. Lidi to děsí

Promobots
Robot vytvořený společností Xiaomi / Zdroj fotografie: Xiaomi

Jistě mnohokrát jste už četli, že Rusko je zemí neomezených možností a my teď pro vás máme zprávu, která vás v tomto směru jenom utvrdí. Jistá ruská společnost totiž začala vyrábět roboty, kteří vypadají jako opravdoví lidé. Společnost nese název Promobots a je čistě ruská. Její majitel nám v názorném videu uvedl, jak přesně může dělat legální dvojníky jiných lidí na základě fotek, od kterých někdo drží autorská práva.

Promobots má sídlo ve Vladivostoku, tedy kousek od čínských hranic. Tato společnost se proslavila vytvářením robotů, kteří jsou podobní opravdovým lidem. Údajně jich vyrobili už přes 2 miliony, což zní opravdu děsivě. Jeden z fanoušků společnosti se zeptal, jak společnost dokáže z fotografií vytvořit humanoidní roboty, odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Mnohé lidi to na TikToku znepokojilo, a ne jenom tam.


Nenechte si ujít:


Odpověď jsme dostali od právníka společnosti Promobots. Ten ve videu doslova uvedl: „Co říká zákon o robotických dvojnících? Je možné vytvořit roboty s lidským vzhledem? Ano.“ Později dodal: „Lidský vzhled není předmětem autorských práv. Ruské zákony dosud neupravovaly vytváření vzhledu pro roboty. Je tedy možné objednat si robota s jakýmkoli vzhledem? Vlastně ano.

„Specialisté na robotiku potřebují obrázky prototypu, aby vytvořili robotické doppelgangery, a to jsou předměty chráněné autorským právem. Fotografie si člověk může zakoupit nebo darovat.“, uvádí právník. Ještě nás stihl uklidnit, protože společnost údajně nemůže vytvořit dvojníky z náhodných fotografií. Takže by se nemělo stát, že byste potkali na ulici člověka s robotem, který by vypadal jako vy. To by bylo možné jedině v tom případě, že by někdo vlastnil autorská práva na vaši fotografii.

Majitelem společnosti je Aleksei Iuzkahov, který se ve zmíněném videu rovněž objevil. Od data svého vydání video posbíralo 3200 lajků a několik set komentářů. Kdybyste si takového robota chtěli nechat vyrobit, tak náklady na jeho výrobu jsou přibližně 200 000 USD, takže to není opravdu žádná levná záležitost.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *