Čeká nás velká aktualizace uživatelského rozhraní One UI 6.1, známe podporované smartphony. Jejich uživatele překvapí hromada novinek

One UI 6.1
Autor: SCREEN POST / Zdroj: Pexels

Uživatelské rozhraní One UI 6.1 debutovalo v řadě Galaxy S24 a na rozdíl od předchozích několika aktualizací. Tak až nyní přináší několik významných funkcí. Výrazné funkce se točí především kolem umělé/pokročilé inteligence, čímž One UI 6.1 vyniká.

Bez přihlédnutí k funkcím umělé inteligence se One UI 6.1 může zdát poněkud omezené. Přestože jsou zde některé zajímavé funkce, které se netýkají poiue umělé inteligence, například podpora tapet Always On Display, ne všechny budou na starších zařízeních dostupné prostřednictvím aktualizace softwaru.

Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, které konkrétní funkce budou zpětně podporovány do zařízení způsobilých pro One UI 6.1, s výjimkou vlajkových lodí Samsung 2023 (řada Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5 a Galaxy Tab S9).

Pokud jde o datum vydání aktualizace One UI 6.1 na způsobilých telefonech a tabletech, není v tuto chvíli konkrétně specifikováno.

Datum uvedení uživatelského rozhraní One UI 6.1

Od 24. února se společnost Samsung podělila o podrobnosti pouze o svých vlajkových lodích s číslem 2023 a uvedla, že aktualizace One UI 6.1 na ně začne přicházet někdy v březnu. Vzhledem k historicky pomalé době, kdy společnost Samsung provádí první aktualizaci softwaru řady Galaxy S24, lze předpokládat, že by se zavádění těchto vlajkových lodí mohlo protáhnout až do dubna nebo dokonce května na některých trzích.

Doba příchodu One UI 6.1 na ostatní zařízení zůstává nejistá. Vzhledem k obvyklé rychlosti společnosti Samsung při vydávání aktualizací One UI, zejména těch menších, které nejsou doprovázeny novou verzí systému Android, je obtížné předvídat. Jediný poměrně bezpečný předpoklad je, že aktualizace One UI 6.1 by se měla dostat do všech způsobilých telefonů a tabletů během prvních šesti měsíců roku 2024. I když to nemusí být konkrétní předpokládaná odpověď, jde o informace, které jsou v současné době k dispozici.

Jako vždy budeme aktivně vyhledávat další podrobnosti o plánech společnosti Samsung týkajících se nejnovější aktualizace One UI a poskytovat aktualizace, jakmile je získáme, takže zůstaňte s námi a očekávejte další informace.Podporovaná zařízení One UI 6.1

K 27. únoru 2024 se seznam zařízení, která jsou způsobilá pro aktualizaci One UI 6.1, stále vyvíjí. Na základě spolehlivých zdrojů, jako například SamMobile, však uvádíme některá zařízení, která by měla aktualizaci obdržet:

Galaxy S Series:

 • Galaxy S24 series (již spuštěno s uživatelským rozhraním One UI 6.1)
 • Galaxy S23 series
 • Galaxy S22 series
 • Galaxy S21 series
 • Galaxy S21 FE

Z Series:

 • Galaxy Z Fold 5 and Flip 5
 • Galaxy Z Fold 4 and Flip 4
 • Galaxy Z Fold 3 and Flip 3

Galaxy Tab Series:

 • Galaxy Tab S9 series
 • Galaxy Tab S8 series
 • Galaxy Tab S7 FE
 • Galaxy Tab A9 series
 • Galaxy Tab A7 Lite

A Series:

 • Galaxy A54
 • Galaxy A34

Je důležité poznamenat, že tento seznam není zatím kompletní a může se změnit, jakmile Samsung oficiálně oznámí zavedení pro konkrétní zařízení. Aktuální informace můžete získat na oficiální stránce aktualizací softwaru Samsung pro konkrétní model zařízení.

Stále je mnoho nejasností

Uživatelské rozhraní One UI 6.1 představuje pro společnost Samsung výrazný posun a zaměřuje se na funkce využívající umělou inteligenci, jako je Galaxy AI a pokročilá integrace funkce Quick Share. Ačkoli tato aktualizace přináší zajímavé pokroky, může se zdát omezená, pokud bereme v úvahu pouze aspekty, které se netýkají umělé inteligence. Nejasná zůstává také dostupnost těchto funkcí na starších zařízeních.

Prozatím byla s rozhraním One UI 6.1 uvedena na trh pouze řada Galaxy S24 a časový plán aktualizace pro ostatní zařízení je nejistý. Historie společnosti Samsung naznačuje možné vydání mezi březnem a květnem pro vlajkové lodě z roku 2023, zatímco doba příchodu pro ostatní způsobilé telefony a tablety zůstává spekulativní. Rozumný předpoklad však je, že se aktualizace dostane do všech kompatibilních zařízení v první polovině roku 2024.

Ačkoli se přesný plán zavádění stále vyvíjí, očekává se, že One UI 6.1 obdrží několik zařízení napříč řadami Galaxy S, Z, Tab a A. Pro udržení informovanosti je zásadní kontrolovat oficiální stránku aktualizace softwaru společnosti Samsung pro konkrétní model zařízení. Tato aktualizace znamená závazek společnosti Samsung k integraci umělé inteligence a potenciálně utváří budoucnost uživatelského prostředí One UI. Další informace se očekávají v následujících měsících, proto zůstaňte naladěni na další aktualizace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sammyfans.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *