Samsung Galaxy Z Fold6: První zajímavosti o nové generaci. Hmotnost, displej, pant, paměť a další informace

Samsung Galaxy Z Fold6
Zdroj: Samsung

Jihokorejský výrobní gigant Samsung se chystá představit svou nejnovější vlajkovou loď, skládací telefon Galaxy Z Fold6. S blížícím se datem uvedení na trh se na internetu objevují další podrobnosti o tomto zařízení.

Tento článek je přehledem všeho, co o Samsungu Galaxy Z Fold6 v tuto chvíli víme. Toto zařízení, stejně jako každý jiný skládací telefon, bude mít svá pozitiva i negativa. Již nyní víme, že Samsung bude vylepšovat jeho design, displej, hmotnost, paměť a další oblasti. Smutné však je, že toto zařízení nebude podporovat slot pro pero S Pen.

Zobrazení: Zlepšení pocitu a odolnosti UTG

Očekává se, že displej telefonu Samsung Galaxy Z Fold6 nabídne pohlcující zážitek díky velké skládací obrazovce. Toto zařízení bude vybaveno 6,4palcovou vnější obrazovkou, což je slušná úprava oproti předchůdci. Podle zpráv Samsung zlepší pocit z dotyku a odolnost ultratenkého ohebného krycího skla UTG (Ultra Thin Glass). To bude lépe chránit obrazovku při zachování stejné tloušťky a zakřivení.

Tloušťka pantu a těla

Technologie pantů hraje významnou roli při vylepšování displeje tím, že umožňuje, aby telefon ležel v případě potřeby naplocho, a minimalizuje mezeru v zavřeném stavu. Mobilní telefon Samsung Galaxy Z Fold6 přijme novou konstrukci pantů v kombinaci s vylepšeným kapkovitým závěsem. Očekává se, že to přinese odlišný zážitek od produktů předchozí generace. Podle předchozích patentů bude toto zařízení vybaveno specializovaným pantem, který bude podporovat jeho tenčí a širší konstrukci.

Samsung Galaxy Z Fold6 bude lehčí a tenčí než předchozí generace. Nový model bude pouze 11 mm tlustý a bude širší než předchozí generace.

Selfie kamery a tělo smartphonu

Samsung vylepší fotoaparát pod displejem. Kromě zvýšení počtu pixelů (současný model má pouze 4 Mpx) zlepší také clonu a vzhled. Oba modely Galaxy Z Fold4 a Z Fold5 jsou vybaveny fotoaparátem pod displejem skrytým pod hlavním displejem telefonu. Ta slouží především k videohovorům a rozpoznávání obličeje pro odemykání zařízení. Objevují se také zprávy, že mobilní telefon Samsung Galaxy Z Fold6 bude vyroben ze slitiny titanu, superpevné a další kombinace.

Design a hmotnost

Designem Galaxy Z Fold6 se Samsung bude snažit zaujmout. V současné době má Samsung nejtlustší skládací telefony mezi konkurenčními produkty na běžném trhu. Samsung Galaxy Z Fold 5 je jedním z nejtlustších skládacích telefonů. Ve složeném stavu měří na tloušťku 13,4 mm, takže je ve srovnání s některými konkurenčními produkty objemnější. Například telefony Google Pixel Fold a OnePlus Open jsou tenčí – 12,1 mm, resp. 10,1 mm. Z Fold 5 také váží 253 g, zatímco Honor Magic V2 je s 237 g lehčí. Tyto údaje zdůrazňují rozdíly v tloušťce a hmotnosti mezi různými skládacími telefony.

S tloušťkou pouhých 11 mm a hmotností 248 gramů bude Galaxy Z Fold6 tenčí a lehčí než jeho předchůdce. Prototyp Samsung Galaxy Z Fold5 váží 247 až 257 gramů a finální maloobchodní verze 253 gramů. Prototyp Galaxy Z Fold6 váží 250 gramů a hmotnost maloobchodní verze se odhaduje na 248 gramů.

Kapacita baterie

Očekává se, že Galaxy Z Fold6 nabídne výdrž baterie srovnatelnou nebo lepší než jeho předchůdce Galaxy Z Fold5. Díky větší kapacitě baterie a lepší rychlosti nabíjení mohou uživatelé očekávat delší výdrž baterie a rychlejší nabíjení. Odhaduje se, že kapacita mobilního telefonu Samsung Galaxy Z Fold6 se zvýší o 5 %. Kapacita mobilního telefonu Galaxy Z Fold5 je 4400 mAh (typická hodnota). To znamená, že kapacita telefonu Z Fold6 bude přibližně 4600 mAh.Úložiště a zadní kamera

Mobilní telefon Samsung Galaxy Z Fold6 bude k dispozici ve verzi s 16 GB RAM. Tento model s 16 GB RAM však bude k dispozici pouze pro verzi s 1 TB interního úložiště. Pokud jde o fotoaparát, nedochází k žádným úpravám hardwarové výbavy fotoaparátu telefonu Samsung Galaxy Z Fold6. Vylepšení se týkají softwaru, především vylepšení algoritmu.

Očekávání jsou skutečně velká

Závěrem lze říci, že očekávání na nejnovější vlajkovou loď společnosti Samsung, skládací telefon Galaxy Z Fold6, stále narůstá. Stále se objevují další podrobnosti o jeho funkcích a specifikacích. Navzdory některým zklamáním, jako je například absence slotu pro pero S Pen, slibuje zařízení významná vylepšení v různých aspektech.

Jedno z pozoruhodných vylepšení spočívá v oddělení displeje, kde se Samsung zaměřil na vylepšení dotyku a odolnosti ultratenkého ohebného krycího skla UTG. Nová konstrukce pantů v kombinaci s tenčím a širším tělem má za cíl zajistit plynulejší a pohlcující uživatelský zážitek.

Kromě toho se očekává, že Galaxy Z Fold6 bude vybaven vylepšeným fotoaparátem pod displejem a tělem vyrobeným ze slitiny titanu, které nabídne mnohem větší odolnost i estetiku. Tenčí a lehčí profil zařízení spolu s vylepšením kapacity baterie a možností ukládání dat odráží závazek společnosti Samsung přinést prémiový a technologicky vyspělý skládací smartphone.

Zatímco v hardwaru fotoaparátu nemusí dojít k výrazným změnám, očekává se, že softwarová vylepšení zdokonalí celkový zážitek z fotografování.

Celkově se Samsung Galaxy Z Fold6 představuje jako slibný přírůstek na trhu skládacích telefonů, který je připraven nově definovat očekávání uživatelů a nastavit nové standardy inovací v oblasti mobilních technologií. S blížícím se datem uvedení na trh spotřebitelé netrpělivě očekávají příležitost prozkoumat možnosti zařízení a určit jeho skutečný potenciál při utváření budoucnosti chytrých telefonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, lifewire.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *