Český Facebook je pod útoky hackerů. Máme pro Vás návod, jak si zkontrolovat, zda jste se nestali další obětí phishingu

Facebook virus
Autor fotografie: Tumisu / Zdroj fotografie: Pixabay

Každý den používají sociální síť Facebook miliardy lidí po celém světě. Proto není žádným překvapením, že se některé hackerské skupiny na tuto sociální síť zaměřili, a snaží se ukrást citlivá data. Tyto útoky jsou po celém světě, a obětí se můžete stát i na našem území.

Jedním z nejohavnějších, ale zároveň také jeden z nejlepších triků, který hackeři používají k cílení na uživatele, je „phishing“. To zahrnuje rozesílání podvodných e-mailů uživatelům, kde se hackeři vydávají za sociální síť Facebook. Tyto e-maily mohou být vysoce sofistikované a vypadají téměř stejně, jako e-maily od pravé společnosti. Mnohdy jsou tak dokonale replikované, že ani vytrénovaný uživatel nic nepozná. Obvykle Vás požádají, abyste se přihlásili pomocí přiloženého odkazu v emailu a předali podrobnosti k Vašemu účtu, což by mohlo vést k napadení vašeho Facebookového profilu.Nebývá to pravidlem, ale někdy se tito podvodníci zeptají také na citlivé bankovní údaje. Nebo použijí osobní údaje získané z vašeho účtu na Facebooku k nabourání se do vašich dalších přihlašovacích údajů na jiných stránkách. Naštěstí má Facebook skrytý seznam všech e-mailů, které vám poslal. To zahrnuje e-maily s upozorněním, které vás informují o tom, co se děje s vaším účtem. Je to klíčová vlastnost, která Vám může ušetřit mnoho starostí.

Tento ukrytý seznam zahrnuje také bezpečnostní e-maily, například když jste požádali o resetování hesla nebo kódy pro obnovení Vašeho účtu. Myšlenka je taková, že pokud od Facebooku obdržíte podezřelý e-mail, můžete jej zkontrolovat podle tohoto seznamu. Seznam obsahuje konkrétní časy, data a předměty a také e-mailovou adresu, na kterou byla zpráva odeslána. Pokud dostáváte e-maily, které vypadají, že pocházejí z Facebooku, ale nejsou na tomto seznamu, pravděpodobně to znamená, že se na vás zaměřují pokusy o phishing. To znamená, že se hackeři pokoušejí proniknout do vašeho účtu.


Autor fotografie: Gerd Altmann / Zdroj fotografie: Pixabay

Nemusí se jednat o osobní útok, který je mířený přímo na Vás. Můžete být jen součástí hromadného mailing listu používaného hackery. Je však důležité ignorovat jakékoli potenciální phishingové e-maily. Pokud můžete, neotevírejte je a rozhodně nikdy neklikejte na žádné odkazy ani nepředávejte osobní údaje. Takový interní seznam oficiálně odeslaných zpráv je jednou z nejlepších obran proti phishingu, takže jej pravidelně kontrolujte.

Jak najít seznam ověřených e-mailů na Facebooku? Seznam najdete na počítači i na mobilu.


  • Na hlavní stránce přejděte do Nastavení a Soukromí a poté přejděte do Nastavení.
  • Dále z nabídky vlevo vyberte Zabezpečení a přihlášování.
  • Přejděte úplně dolů a klikněte na Zobrazit poslední e-maily z Facebooku.
  • V aplikaci na iPhonu přejděte do nabídky a poté přejděte dolů na Nastavení a soukromí.
  • Otevřete tuto kartu a klikněte na Nastavení.
  • Poté nahoře vyberte Heslo a zabezpečení.
  • Přejděte dolů na konec seznamu a vyberte Zobrazit poslední e-maily z Facebooku.


Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *