Přesto, že je stará přes sedm let, tak konzole Nintendo Switch láme prodejní rekordy

Nintendo Switch
Autor: Joshua Amaro  / Zdroj: Pixabay

Podle nedávných zpráv překonala konzole Nintendo Switch svůj vlastní rekord v červnových prodejích v domovském Japonsku. Konzole je na trhu již téměř sedm let a skutečnost, že stále překonává sama sebe, svědčí o její oblibě mezi hráči.

Nintendo Switch překonává červnový prodejní rekord v Japonsku: Co stojí za jeho pokračujícím úspěchem?

Původní článek cituje Famitsu a uvádí, že se v Japonsku během měsíce prodalo neuvěřitelných 380 000 kusů konzole Nintendo Switch, což je o 68 % více než loni. To je impozantní výkon, vezmeme-li v úvahu, že měsíční prodejní rekordy se obvykle objevují v raných fázích životního cyklu konzole.

Neustálý úspěch konzole Switch je o to neobvyklejší, že vstupuje do sedmého roku svého působení na trhu. To je výkon, kterého nedosáhlo mnoho konzolí. A svědčí to o všestrannosti konzole a kvalitě jejích her.

Stealth40k se na Twitteru rozhodl vyzdvihnout význam tohoto úspěchu. Poznamenali, že Switch v Japonsku brzy překoná hranici 30 milionů kusů a je na nejlepší cestě stát se v příštím roce nejprodávanější konzolí v zemi. To je pozoruhodný úspěch vzhledem k tomu, že Switch čelí tvrdé konkurenci. Včetně PlayStation 5 a Xboxu řady X.

Úspěch konzole Switch lze přičíst nedávným výsledkům společnosti Nintendo. Filmy Super Mario Bros, Tears of the Kingdom a řada projektů Mario oznámených na červnovém Directu vyvolaly mezi hráči značný rozruch. Tato oznámení měla nepochybně vliv na prodejní čísla Switche. A bude zajímavé sledovat, kam až se konzole dokáže posunout.

Celkově lze říci, že pokračující úspěch konzole Nintendo Switch v Japonsku svědčí o její oblíbenosti mezi hráči. S novými připravovanými tituly a projekty je jasné, že Switch má stále co nabídnout. Bude vzrušující sledovat, co této všestranné a inovativní konzoli přinese budoucnost. Máme tady mezi čtenáři nějaké vlastníky této povedené konzole? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: nintendolife.com, nikkei-com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *