Může vám zubní pasta opravit poškrábaný displej? Xiaomi nám přineslo nečekanou odpověď

Xiaomi
Autor: Asif Ikbal Bhuiya / Zdroj fotografie: Pixabay

Existuje plno různých triků, které se uvádí při nějakým problémem s telefonem. Např. když máte zanesený USB-C konektor, tak se radí jej pročistit alkoholem. Když zas máte zanesené reproduktory, tak se doporučují pročistit zubním kartáčkem a když máte prasknutý displej, tak se doporučuje na něj nanášet zubní pasta. Jako extrémem bych nazval to, když někdo mobil utopí a pak jej dá do rýže. To je samozřejmě nesmysl a rýže nemá na vysušení telefonu absolutně žádný vliv. Xiaomi nám přineslo odpověď na jeden z těchto mýtů a to konkrétně o tom, že když budeme dávat zubní pastu na displej, tak si nepomůžeme a ještě si ho poškodíme.

Čínský technologický gigant sdílel na YouTube Shorts video, které vyvrací mýtus o tom, že používání zubní pasty k opravě vašeho poškozeného displeje je dobrý nápad. Tipy uvádí, že v podstatě zubní pasta vyplní mezery v prasklinách a vyleští konvexní část displeje tak, aby byl hladký a téměř jako nový. Nicméně na videu můžeme vidět, že smartphone, který byl testován, neměl žádné zlepšení v rámci škrábanců, kterými trpěl.

Xiaomi dodalo, že tento letitý tip ve skutečnosti nadělá více škody než užitku. Společnost uvedla, že zubní pasta je občas dobrý leštící prostředek, avšak mikročástice v pastě nemohou účinně opravit praskliny na obrazovce. Zubní pasta je dokonce alkalickou látkou, která by mohla časem zničit kyselou odolnost oleofobního povlaku na displeji telefonu. Tato vrstva displej smartphonu chrání od toho, aby na něm byl prach a otisky prstů. Nakonec jsme se od čínského giganta dočkali doporučení o tom, že s jakýmkoli problémem by měl jít zákazník do autorizovaného servisu.

Neznám moc lidí, kteří by si zkoušeli opravit telefon na svou vlastní pěst. Většinou s tím jdou opravdu do zákaznického servisu, a jak to máte vy? Chodíte do servisu nebo se spoléháte na svou zručnost? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *