ChatGPT získává vlastní paměť. Řadu uživatelů tato novinka znepokojuje

ChatGPT
Autor: Vicki Hamilton / Zdroj: Pixabay

ChatGPT je tady s námi už od roku 2022 s tím, že za tu dobu prošel mnoha vylepšeními. OpenAI, vývojář tohoto jazykového modelu umělé inteligence, přidává funkci, která může uživatele do jisté míry znepokojit. Nově si totiž bude umělá inteligence pamatovat na to, o co jste se v minulosti zajímali. Americká společnost si od tohoto slibuje to, že ChatGPT teď bude spolehlivější a zvládne lépe reagovat na uživatelova přání.

Díky tomu už se nebudete muset znovu opakovat apod. Umělá inteligence si bude vše pamatovat. Buď budete moci ChatuGPT přímo přikázat, co chcete, aby si pamatoval nebo si bude postupně ukládat informace, na které se ho budete ptát. Jedním z cílů je, aby vaše interakce s robotem byla osobnější, než abyste začínali vždy od nuly.

Tato paměť není běžnou funkcí. Může vám v určitých aspektech pomoct. Pokud například ChatGPT používáte na doporučování filmů, tak ten si nyní bude pamatovat, jaké filmy vám doporučoval, jaké žánry máte rádi, nebo které herce preferujete. Díky tomu se může stát život mnoha uživatelů praktičtější, a to nejen v rámci filmů. Podobnou taktiku lze uplatnit také na knihy a další podobné věci.

ChatGPT se může stát pro někoho stinnou stránkou

Bohužel je možné, že pro mnoho uživatelů může být nová funkce spíše stinnou stránkou. Mezi užitečnou a kontroverzní funkcí je v tomto případě velmi tenká hranice, na kterou vedení OpenAI naštěstí myslelo. Proto si budete vždycky moct zkontrolovat to, co si o vás robot pamatuje nebo ho budete moct požádat o to, aby některé věci zapomněl. Vše bude k dispozici v sekci Správa paměti. K dispozici bude také možnost dočasného chatu, kdy si robot nebude pamatovat nic z chatu.

V tuto chvíli se funkce testuje v rámci malé skupiny uživatelů. Bude zajímavé sledovat, jak si nová funkce povede, až bude uvedena do ostrého provozu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *