Nový elektromobil Mercedes Benz AMG může mít při odhalení výkon 1000 koní

Mercedes Benz AMG
Ilustrační snímek / Autor: Mike Bird / Zdroj: Pexels

Před osmi lety vstoupil Mercedes s modelem SLS AMG Electric Drive do světa výkonných elektromobilů. Byl to spíše šepot než řev a k zákazníkům se dostalo jen devět vozů. Časy se však změnily a zdá se, že Mercedes se chystá na plnohodnotný elektrický útok.

Každý motor váží pouhých 53 kg, ale má výkon téměř 500 koní.

Vše začíná platformou AMG.EA, která má otřást trhem s elektromobily. Platforma, která byla nedávno zachycena při testech, je připravena na uvedení na trh v roce 2025. Přestože podrobnosti zůstávají přísně střeženým tajemstvím, zprávy naznačují, že se díváme na převratnou novinku.

Nedávná akvizice Mercedesu, společnost Yasa, prozradila šílené specifikace vozu. Mluvíme o elektromotoru, který váží pouhých 53 kilogramů, ale poskytuje dechberoucí výkon 480 koní a točivý moment 590 N.m. A poslouchejte, tyto motory budou dva. Když si to spočítáte, dostanete se k výkonu téměř 1 000 koní, což není daleko od výkonu 1 049 koní modelu AMG One.Bláznivé je, že tento sedan dokáže vyvinout točivý moment, který dosahuje ohromujících 1 000 N.m a zajišťuje okamžité zrychlení. Díky tomu by se pojem „rodinný sedan“ mohl stát synonymem pro „výkon jako u superauta“.

Platforma AMG.EA není jen soupeřem spalovacích motorů, ale mohla by také stanovit nová měřítka v oblasti výkonných elektromobilů. Pro představu, BMW má k dispozici technologii pro elektromobil s výkonem 1 341 koní, ale zatím se drží zpátky pro své budoucí modely M, které by měly mít výkon kolem 700 koní.

Zdá se, že Mercedes chce s výhledem na elektrifikovanou budoucnost zajistit, aby výkon nebyl na vedlejší koleji. Pokud platforma AMG.EA splní své sliby, může se představa rodinného sedanu s výkonem 1 000 koní stát novou normou. Je to přehnané, nebo přirozený vývoj elektromobilu? Ať tak či onak, vypadá to, že Mercedes vytahuje všechny trumfy.

A tak, jak se blížíme k roku 2025, je jasné, že elektrická budoucnost bude všechno, jen ne nudná.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: motor1.com, carscoops.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *