Chcete si zavolat na Měsíc? Nokia se o to postará

Nokia
Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

V dnešní době se mnoho značek zaměřuje na to, abyste byli se svým smartphonem schopni vyfotit měsíc, ale napadlo vás někdy, jaké to je být tam nahoře? Pokud ano, tak s tím vám teď Nokia částečně pomůže, jelikož chystá netradiční expanzi na přirozenou družici Země.

V březnu tohoto roku na akci Mobile World Congress v Barceloně jeden z hlavních inženýrů Nokie prohlásil, že společnost chystá něco velkého. Teď už víme, že nelhal, jelikož Luis Maesto Ruiz de Temino odkazoval na nový projekt, který má za úkol dostat 4G síť na povrch Měsíce, kde se má celá technologie usadit. Podle zpráv CNBC plánuje finský gigant přinést svou 4G síť na palubu rakety SpaceX a dostat ji do kráteru Shackleton. Jakmile tam přistane, tak se jejím trvalým domovem stane jižní část Měsíce, což je opravdu netradiční. Nicméně, jak moc může být tato síť schopná?

Nokia tam v podstatě bude mít základnovou stanici, která bude vybavena anténou. Ta bude disponovat různými funkcemi EPC a celá bude umístěna na lunárním landeru Nova-C. Nejspíše vás zajímá, kde bude brát sílu, ale i s tímto si Nokia rafinovaně poradila. Vesmírný rover bude poháněný pomocí naší největší hvězdy – Slunce, a tak by měl mít vždy dost energie potřebné k udržení provozu.

Základnová stanice společně s roverem budou komunikovat přes nám všem známé LTE. Díky němu budou moci astronauti posílat rychlé zprávy zpět na Zemi. Technologie 4G by mohla být dokonce schopná toho, že by astronauti mohli streamovat video v reálném čase zpět na Zemi. Kromě toho budou v kontaktu s rodinou a svými přáteli, což by jim mohlo pomoci lépe psychicky zvládat čas strávený na jiném vesmírném tělese.

Zástupci Nokie prohlásili, že zařízení bude plně schopno zvládat všechny nástrahy vesmíru. Dodávat se bude s přizpůsobenou konstrukcí, která mu bude umožňovat dobře zvládat nárazy a zrychlení. Dá se tedy předpokládat že signál 4G bude na Měsíci vysoce stabilní.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *