Nokia následuje ostatní společnosti. Opouští Rusko

Nokia
Sídlo společnosti Nokia / Autor fotografie: Hermann Traub / Zdroj fotografie: Pixabay

Nokia od včerejšího dne v Rusku nepůsobí. Společnost oficiálně oznámila, že opouští ruský trh. Vzápětí konstatovala, že tento krok nebude mít žádné negativní finanční důsledky. Na konci roku 2021 činil podíl tržeb společnosti Nokia v Ruské federaci pouze 2 % z celkového obratu. Je mnoho regionů, kde je po vybavení Nokie poměrně velký zájem, takže společnost splní předpokládaný plán příjmů pro rok 2022.

„Od prvních dnů invaze na Ukrajinu bylo Nokii jasné, že setrvání v Rusku nebude možné. Během posleedních týdnů jsme pozastavili dodávky, zastavili nové obchody a přesunuli naše výzkumné aktivity v oblasti výzkumu a vývoje z Ruska. K nynějšímu dni můžeme uvést, že opouštíme ruský trh. Během tohoto procesu zůstává naši prioritou blaho a bezpečnost našich zaměstnanců.

Z humanitárních důvodů vyjádřily západní vlády obavy z rizika selhání kritické infrastruktury telekomunikačních sítí v Rusku. Zdůraznili také význam zajištění nepřetržitého toku informací a přístupu k internetu, který ruskému lidu poskytuje vnější pohledy. Proto se po ukončení budeme snažit poskytnout nezbytnou podporu pro údržbu sítí a budeme žádat o příslušné licence, které tuto podporu umožní v souladu se současnými sankcemi,“ uvedla Nokia v prohlášení .

Nedávno jsme se také dozvěděli, že společnosti Ericsoon a Huawei přerušují své působení v Rusku na dobu neurčitou. Ericsson to avizoval již dříve svým pozastavením dodávek na ruský trh. Takže se to dalo čekat, ale opravdu nikdo to nečekal od Huawei, o kterém jsme si mysleli, že v Rusku setrvá.

Obě společnosti tohle rozhodnutí poznamená s tím rozdílem, že Ericsson k tomu donutil pátý balíček unijních sankcí, kdežto Huawei to udělal z jeho vlastní vůle.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *