Nokia a Ericsson opouští Rusko. Jejich práci převezme Huawei a ZTE

Nokia Ericsson
Ruský prezident Vladimir Putin / Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Mnoho západních společností se z Ruska stahuje. Většina z nich tak učinila již dávno (Apple, Nestlé) především z toho důvodu, že Rusko napadlo Ukrajinu. Čínským společnostem to moc nevadí, a tak přebírají jejich poptávky a vypadá to, že na nynějším odchodu Nokie a Ericssonu vydělá Huawei s ZTE. Včera s touto novinou přišla agentura Reuters, která přesněji zmínila, že obě jmenované firmy v příštích měsících postupně omezí své obchodní aktivity v Ruské federaci.

Již v dubnu Ericsson oznámil, že pozastaví provoz v Rusku na dobu neurčitou. Nokia je ještě přísnější, jelikož ta rovnou uvedla, že Rusko opustí úplně.

„Do konce roku převážná většina zaměstnanců v Rusku opustí Nokii. Všichni budou muset vyklidit kanceláře. Jsme přiklonění k tomu, že zachováme formální přítomnost v zemi, dokud nebude dokončeno právní uzavření.“ řekl v pondělí mluvčí Nokie.


Nenechte si ujít:


Ericsson již začátkem tohoto roku dal ruským zaměstnancům placenou dovolenou. Konkrétně se jedná o přibližně 400 osob, které zůstaly doma. Nokia má v Rusku zhruba 2000 zaměstnanců. Společnost uvedla, že její zbývající aktivity v Rusku souvisely s omezenou údržbou kritických sítí tak, aby splnila své smluvní a humanitární závazky.

Kommersant nejprve oznámilo odchod Ericssonu a pak uvedlo, že část podpůrného personálu bude přesunuta do nové společnosti založené ruskými manažery. Ericsson odmítl celou událost komentovat.

Jakmile se Ericsson a Nokia zcela stáhnou z Ruska, tak jejich obchodní aktivity převezme Huawei a ZTE. V tomto směru je Huawei naprostý světový lídr, kdežto ZTE je o poznání méně známý, ale pomalu si buduje jméno. V tuto chvíli Čína ovládá už ruský trh s chytrými zařízeními včetně smartphonů.

Tam začíná kralovat Xiaomi, mezitím, co tady to vypadá, že bude kralovat Huawei. Tato zpráva ho jistě těší, jelikož v Evropě byl v mnoha zemích vyřazen ze síťové infrastruktury, ale to se Ruska netýká. Jak na celou situaci nahlížíte vy? Dělají podle vás čínské společnosti správně, když takto využívají situace?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *