China Mobile přepisuje historii a vypouští první testovací satelit 6G

China
Ilustrační obrázek / Autor: SpaceX-Imagery / Zdroj: Pixabay

China Mobile se zapsala do historie jako vůbec první společnost, která do vesmíru vypustila satelit se zaměřením na testování přelomové 6G technologie. Tím se telekomunikační gigant z Číny dostal do popředí zkoumání nových sektorů komunikace. Satelit obíhá relativně blízko kolem Země a testuje parametry nové 6G technologie.

Satelit je unikátní v tom, že je navržen tak, aby obíhal blíže Zemi než většina ostatních satelitů. Nachází se ve výšce okolo 500 kilometrů. Díky této nízké oběžné dráze může satelit odesílat a přijímat data mnohem rychleji a spolehlivěji než satelity, které se nachází ve větší vzdálenosti. Technologie podporující nový satelit je vyvinutá společně s Čínskou akademií věd. Je postavena na domácí technice a dokáže své operace řídit automaticky, efektivně a chytře.

Myšlenkou nového satelitu není jen osvojení nové technologie, ale také řešení skutečných problémů. Dodnes se mnoho míst po celém světě potýká se špatným připojením, protože vzdálené satelity nedokáží spolehlivě přenášet signál. To by mohl změnit právě nový satelit, který prochází testováním. S nadsázkou se o něm dá říct, že zpřístupní rychlý internet úplně všude. Avšak do konce testování zbývá ještě dlouhá doba a jedná se tak o vzdálenou budoucnost.

Nicméně tímto vše ještě nekončí. China Mobile má v plánu pokračovat s testováním a zkoumáním nové technologie tak, aby zjistilo, jak nejlépe propojit vesmír se Zemí a učinit naši síť dostupnější všem. Ten, kdo v budoucnu se satelitem obíhajícím kousek od Země přijde jako první, tak vyhraje. V tuto chvíli nepřekvapivě vede společnost z Číny. V Číně je vůbec jedno z nejlepších pokrytí 5G na světě a v porovnání s ostatními zeměmi si vede mnohem lépe. Její velkou výhodou je, že má za sebou dva telekomunikační giganty – Huawei a ZTE.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, techwireasia.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *