Máte rádi KFC? Dejte si pozor na tento podvod, který se šíří Českem na Instagramu

KFC
Autor: Denys Vitali / Zdroj fotografie: Pixabay

Již v minulosti jsme vás informovali o různých podvodech, ke kterým v Česku poslední dobou dochází. Převážně se jedná o finanční podvody, které jsou stále častější, a ačkoli se před tím varuje víc a víc, tak lidi pořád neposlouchají a naletí ledasčemu. Dnes se budeme konkrétně bavit o společnosti KFC, která varovala před tímto podvodem na svém Facebookovém účtu.

Chutná vám KFC a využíváte KFC aplikaci v mobilu? Potom je velká šance, že vám na Instagramu ve stories vyjede reklama, kde bude podezřele lákavá nabídka na KFC. V naší ukázce se jedná o sponzorované story od stránky jménem FreeDelivery, na kterém můžeme vidět nabídku California Summer. Konkrétně tam jsou hranolky, twister a nějaké kuřecí kousky. Asi nebude překvapením, když vám řeknu, že zadaná stránka po napsání do vyhledávání neexistuje.


Nenechte si ujít:


KFC
Varování společností KFC / Zdroj fotografie: Společnost KFC

Na fotce můžeme vidět velmi výhodnou cenu, která činí 107 Kč za celé menu s 50% slevou. Nabídka je celkově podezřele lákavá a nesmyslná, proto pozor, pokud vám tato nabídka vyjede na Instagramu. Na slevy jsou právě již zmíněné různé aplikace samotných společností a nikoli stories na Instagramu.

Po rozkliknutí této reklamy na vás vyjede vyplňovací formulář, do kterého musíte zadat své bankovní údaje včetně čísla karty, cvv apod. Zatím jsem nečetl o nikom, kdo by se na tohle nachytal, ale existují i lidé, kteří jsou toho schopni. Důležité je být na internetu opatrný, čehož v dnešní době hodně lidí nedbá. Dávejte si na takové věci pozor, protože je opravdu podivuhodné, že samotný Instagram tento podvod neodhalil a podvodnou reklamu neodstranil hned. Nedivil bych se tomu, kdyby to někoho zmátlo.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *