Čína kolonizuje Měsíc. Oznámila těžební misi s cílem najít nový zdroj energie

Čína
Autor: WikiImages / Zdroj: Pixabay

Čínský Národní úřad pro vesmír oznámil, že v příštích deseti letech plánuje vyslat tři samostatné mise na Měsíc, aby našel záhadný měsíční minerál, který by mohl být klíčovým zdrojem nové energie. Čína naplánovala tyto nové mise na Měsíc poté, co objevila záhadný měsíční minerál, který se v budoucnu stane hlavním zdrojem energie.

O víkendu čínský Národní úřad pro vesmír oznámil, že během příštích deseti let vypustí tři nové lunární orbitální sondy. Ty budou na Měsíci hledat nově objevený měsíční minerál zvaný changesite-(Y), který obsahuje helium-3, chemickou látku, jež by mohla být využita jako silný zdroj energie, pokud by se na Měsíci těžila. Čína se tímto objevem stala třetí zemí na světě, která objevila měsíční minerál.

Tyto mise by mohly v budoucnu otevřít cestu k dolům na Měsíci, které by Čína mohla těžit a využívat jako zdroj energie nebo paliva buď na Zemi, nebo ve vesmíru, pokud se ukáže, že je to životaschopné a reálné. V takovém případě by se závod o kolonizaci Měsíce mohl zintenzivnit, protože vesmírné agentury bojují o kontrolu nad vzácnými zdroji.


Nenechte si ujít:


NASA i Čína již zkoumají Měsíc jako potenciální místo pro těžbu, přičemž Spojené státy mají v roce 2025 vyslat na Měsíc astronauty v rámci mise Artemis III.

Čína a Rusko mezitím oznámily plány na společnou výstavbu vesmírné stanice na oběžné dráze Měsíce poté, co se Rusko loni odmítlo připojit k programu NASA Gateway. Zároveň tento měsíc plánuje NASA narazit sondou za 280 milionů liber do vzdáleného asteroidu, aby zjistila, zda je možné jej odklonit od Země.

Mise DART (Double Asteroid Redirection Test) narazí 26. září do asteroidu Dimorphos. Pokud bude úspěšná, mohla by vést k vytvoření „planetárního obranného systému“ určeného k ochraně Země před smrtícími asteroidy. Více se dočtete v našem článku ZDE.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *