Čína přešla do protiútoku. Nebo je to jen další provokace?

Čína
Autor: Priyam Patel / Zdroj fotografie: Pixabay

Mezi Čínou a USA probíhá jakási studená válka, která začala znenadání. No, samozřejmě, situace mezi oběma zeměmi je napjatá už od nástupu Trumpovy administrativy, ale až do posledních několika týdnů byla situace klidná. Koncem minulého měsíce se na obloze Spojených států objevil podivný balon.

Vláda balón okamžitě zničila s tvrzením, že se jedná o špionážní balón, který má prozkoumat obranu a armádu USA. Čína naproti tomu tvrdí, že šlo o meteorologický balón. Nedávno údajně nad Aljaškou létal další balón a nyní se nad havajskou oblohou objevila laserová světla.

Čína se na USA jistě zlobí, že ničí její balóny. V reakci na to posílá na Havaj několik laserových světel. Teleskop Subaru na Mauna Kea pořídil záběry neobvyklé podívané. Tým, který kontroluje teleskop vystopoval původ světel a hádejte co? Pocházejí údajně z čínského satelitu.Je to začátek nového útoku z Číny? Podle úředníků to tak není

Stejně jako v případě příběhu s balonem se podle úředníků nemusíte obávat. Uvádějí, že jde pravděpodobně jen o to, že Čína monitoruje počasí nad Havají. NASA tvrdí, že se s největší pravděpodobností jedná o čínský satelit Daqi-1/AEMS, který monitoruje globální úroveň uhlíku a také znečištění atmosféry. Dobře, to může být pravda, ale i tak je zvláštní, že nad USA létá spousta meteorologických zařízení za méně než měsíc. Škádlí Čína, nebo se jen velmi zajímá o počasí?Všichni víme, že je docela dobře možné, aby země zahájila útok pomocí balonu. Meteorologický nebo špionážní balón je jen dobrým příkladem. Ať už byl jeho účel jakýkoli, létal po obloze Spojených států bez většího odporu. Jen si představte, že by jeden balon nesl bomby. Možná to zní jako konspirační teorie, ale zase máme spoustu náhod v krátkém čase. Již v roce 2015 ve zprávě americké nadace Leadership & Policy Foundation major letectva David Stuckenberg obšírně psal o hrozbě, kterou balony nesoucí bomby představují pro národní bezpečnost.

Stejně jako u balonů je těžké říci, co má Čína skutečně v záloze. S jistotou však můžeme říci, že obchodní napětí mezi oběma mocnostmi bylo jen začátkem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: offgridsurvival.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *