Amerika pukne vzteky. Čínský trh s polovodiči si v roce 2022 udržel první místo

Čína
Procesor / Autor: Bru-nO / Zdroj: Pixabay

V nedávné zprávě Asociace polovodičového průmyslu (SIA) je uvedeno, že celosvětový prodej polovodičů v roce 2022 činil v tržbách 573,5 miliardy dolarů, což představuje 3,2% nárůst oproti minulému roku. Čína si rovněž drží pozici číslo jedna na trhu s polovodiči, ten představuje jednu třetinu celosvětových příjmů z celého průmyslu s čipy. Dále byl na čínském trhu i největší prodej čipů v historii a to americko-čínské obchodní válce navzdory.

Prezident a generální ředitel SIA, John Neuffer, uvedl, že celosvětový trh s polovodiči zaznamenal v roce 2022 výrazné vzestupy i pády, přičemž na začátku roku byly prodeje rekordně vysoké, po nichž později v roce následoval cyklický pokles. Nakonec dodal, že i přes krátkodobé výkyvy tržeb v důsledku cykličnosti trhu a makroekonomických podmínek zůstává dlouhodobý výhled pro trh polovodičů neuvěřitelně dobrý. To především kvůli stále víc a víc žádoucí roli čipů při vytváření chytřejšího a efektivnějšího světa, který bude lépe propojený.


Nenechte si ujít:


Čínský polovodičový trh představoval téměř jednu třetinu celosvětového prodeje. Rovněž čínský polovodičový průmysl hraje hlavní roli v technologickém sektoru této asijské země, protože tvoří téměř 30 % jejího HDP. V polovodičovém průmyslu, bychom našli širokou škálu čínských společností, a to až od výrobců integrovaných zařízení, polovodičové společnosti a společnosti OSAT. V současné době bychom v čínském polovodičovém průmyslu našli společnosti jako Fabless, ZhaoXin, UNISO, HiSilicon, IDM (výrobce integrovaných zařízení), Yangtze Memory Technology a ChangXin Memory Technologies.

Čína, která se chce stát globálním lídrem v oblasti umělé inteligence a kvantových počítačů, potřebuje k dosažení svých cílů nepřetržité dodávky polovodičů. Země však čelí obrovskému tlaku v rámci amerických sankcí na vývoz polovodičů do Číny. Minulý rok Spojené státy zavedly zvýšená omezení vývozu polovodičů do Číny tak, aby zpomalily její pokrok v AI a narušily její pokroky ve výrobě čipů. Tato omezení zabránila americkým společnostem a některým z dalších zemí, jako jsou Nizozemsko a Japonsko, poskytovat stroje, nástroje, personál a technické know-how čínským společnostem.

Je prozatím záhadou, jaká bude situace v tomto roce. Odpověď zřejmě dostaneme v příštích měsících.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *