Čína vrací úder za Tchaj-Wan. Přijde díky tomu Apple o letošní iPhone 14?

iPhone 14
Smartphone iPhone / Zdroj fotografie: Apple

Možná jste slyšeli o Nancy Pelosiové, předsedkyni Sněmovny reprezentantů USA, a její návštěvě na Tchaj-wanu. Poslední dobou je to všude ve zprávách. Ale jak to celé souvisí s vydáním nového modelu iPhone 14? Možná Vás to překvapí, ale skutečně dost. Vypadá to, že se Amerika střelila do nohy.

No, jak většina z vás ví, Apple je největším zákazníkem TSMC a společnost dodává čipy do Pegatronu v Číně, kde se montují iPhony. A návštěva Pelosiové na Tchaj-wanu ještě více zhoršila vztahy mezi Čínou a Tchaj-wanem. V důsledku toho Čína přišla s novými předpisy, které zakazují jakoukoli zmínku o „Tchaj-wanu“ nebo „Čínské republice“ v přepravních dokumentech. To zase znamená, že část, ne-li všechen, hardware by mohl být vrácen zpět na Tchaj-wan a v důsledku toho by mohla být výrazně zpožděna výroba iPhone 14.


Bude Vás také zajímat:


Aby toho nebylo málo, tak místopředseda Pegatronu a nejvyšší manažeři z TSMC byli viděni s Nancy Pelosiovou během návštěvy, takže by to mohl být jen začátek zuřivější obchodní války mezi ČKS a Tchaj-wanem, ve které budou Apple a další americké společnosti uvězněny.

Apple již jedná se svými tchajwanskými partnery a požádal o odstranění nebo nahrazení veškerého označení „Made in Taiwan“ nebo „Republic of China“. Není také žádným překvapením, že zdroj Ming-Chi Kuo tvrdí, že z indické továrny Foxconnu vyjdou první 6,1palcové iPhone 14. Apple vůbec poprvé výrazně diverzifikuje svou produkci.

Tato zpráva přichází v nejhorší možnou dobu, protože iPhone 14 je hned za rohem. Navíc k tomu všemu kolují zvěsti, že u displejů a čoček fotoaparátu na iPhone 14 Pro Max jsou nějaké problémy s kvalitou výroby.

Vypadá to, že Spojené státy takový krok zaskočil. Pokud se tak skutečně stane, tak to bude vůbec poprvé, kdy nějaké politické dohady mezi Čínou a USA, dopadnou také na společnost Apple.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *