Čínský gigant odhalil smartphone, který dostal americký procesor. Huawei Enjoy 70 Pro je líbivá novinka se zajímavou cenou

Huawei Enjoy 70 Pro
Zdroj: Huawei

Minulý měsíc společnost Huawei v Číně představila smartphone Enjoy 70. Byl vybaven operačním systémem Harmony OS 4.0 a specifikacemi střední třídy. Dnes čínský výrobce v tichosti umístil Huawei Enjoy 70 Pro do svého oficiálního internetového obchodu. V současné době je ve fázi předprodeje.

Stejně jako standardní verze přichází Huawei Enjoy 70 Pro se specifikacemi střední třídy. Nabízí však několik vylepšení. Například místo Kirinu 710A, který byl uvnitř standardní varianty, je model Pro vybaven SoC Snapdragon. Také ostatní základní specifikace smartphonu se dočkaly značného upgradu. Dokonce přichází s elegantnějším designem než standardní varianta.

Hlavní přednosti Huawei Enjoy 70 Pro

Jak již bylo zmíněno, Huawei Enjoy 70 Pro je v mnoha kritériích lepším zařízením než běžná verze. Zde je stručný přehled jeho hlavních předností, abyste si o smartphonu udělali lepší představu:

Design a zobrazení

Standardní model Enjoy 70 má velmi podobný design jako řada P60. U modelu Pro se Huawei rozhodl pro poutavější design. Přijal zaoblené rohy s velkým kruhovým ostrůvkem fotoaparátu na zadní straně. Při pohledu na uspořádání fotoaparátu si jej můžete splést s modelem Xiaomi 13 Ultra.

Tento designový jazyk je však patrný i u jiných telefonů Huawei, například u řady Huawei Mate 50. Nicméně Huawei Enjoy 70 Pro je k dispozici ve třech barvách: Snowy White, Obsidian Black a Emerald Green. Každá z nich je vybavena zlatým akcentem, který barevné téma telefonu opravdu dobře doplňuje.

Pokud jde o displej, Enjoy 70 Pro je vybaven 6,7palcovým LCD displejem. Zatímco standardní verze může nabídnout rozlišení HD+, varianta Pro přináší rozlišení FHD+. To znamená, že na novém telefonu získáte lepší zážitek už při pouhém sledování.

Obrazovka Huawei Enjoy 70 Pro navíc podporuje funkci Always On Display AOD, kterou u telefonů bez displejů OLED obvykle nevidíme. Zdá se však, že displej nepodporuje vysokou obnovovací frekvenci.

SoC, RAM, úložiště a další interní funkce Huawei Enjoy 70 Pro

Pod kapotou telefonu Huawei Enjoy 70 Pro se nachází čipset Snapdragon 680. Ačkoli se jedná o zastaralý čipset střední třídy, je výkonnější než Kirin 710A, kterým byla vybavena standardní verze. Společnost Huawei tento SoC spojila s 8 GB paměti RAM, díky čemuž je telefon schopen bez problémů zvládnout většinu každodenních aplikací.

Pokud jde o úložiště, Enjoy 70 Pro je k dispozici ve dvou variantách. Základní varianta je vybavena 128 GB, zatímco vyšší varianta má 256 GB místní paměti. Vnitřnosti zařízení pohání velká baterie s kapacitou 5000 mAh, která se dokáže nabíjet výkonem 40 W. Díky této schopnosti rychlého nabíjení by se měla baterie dostat z 0 na 100 % poměrně rychle.

Huawei Enjoy 70 Pro je vybaven dvoupásmovou Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezproblémové bezdrátové připojení. Pro zajištění bezpečného přístupu je smartphone vybaven bočním snímačem otisků prstů. Huawei uvádí, že patří mezi nejrychlejší čtečku otisku prstů na trhu.

Co se týče softwaru, Enjoy 70 Pro je vybaven systémem HarmonyOS 4.0. Operační systém je vybaven velkým množstvím optimalizovaných funkcí, které zajišťují bezproblémový uživatelský zážitek.

Konfigurace kamery

Ačkoli má model Enjoy 70 Pro na zadní straně poměrně dobře vypadající ostrůvek fotoaparátu, jeho nastavení není příliš efektní. Má primární snímač s rozlišením 108 MP, což je na konfiguraci zadního fotoaparátu jediné dobré. Druhým fotoaparátem na zadní straně je 2 MP hloubkový snímač.

A i když se může zdát, že je na zadní straně třetí fotoaparát, není tam žádný snímač. Společnost Huawei takový design implementovala, aby ostrůvek fotoaparátů vypadal symetricky. Dobrou zprávou však je, že hlavní fotoaparát nabízí 10x zoom pro focení zblízka. Také při natáčení videa může mít 8x zoom. Smartphone je vybaven mnoha fotografickými funkcemi, díky nimž je snímač s rozlišením 108 MP poměrně všestranný.

Pro pořizování selfie má Huawei Enjoy 70 Pro přední fotoaparát s rozlišením 8 MP. Jedná se o snímač se světelností f/2,0, který se také těší mnoha režimům fotoaparátu a softwarovým funkcím.

Ceny a dostupnost telefonu Huawei Enjoy 70 Pro

Jak již bylo zmíněno na začátku, Enjoy 70 Pro byl doposud ve fázi předprodeje. Do prodeje se dostane až dnes 10. ledna odpoledne. Společnost Huawei uvádí, že prvních 500 předobjednávek bude dodáno se stativovou selfie tyčí Huawei jako dárek.

Nicméně základní model Enjoy 70 Pro se 128 GB úložištěm stojí 1449 CNY, což je přibližně 204 USD. 256GB varianta s úložištěm má naopak aktuální katalogovou cenu 1649 CNY, což je v přepočtu přibližně 232 USD. Většina telefonů Huawei se mimo čínský trh nedostane. Proto doposud není jisté, zda se tento smartphone podívá i na náš trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theparadise.ng, sparrowsnews.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *