Čínský Huawei prolomil americké sankce. Řada Huawei Mate 60 posouvá hranice díky duálnímu 4G a 5G připojení

Huawei Mate 60
Zdroj: Svět Huawei

Huawei v současné době testuje řadu Huawei Mate 60 v sítích 4G i 5G. Tohle všechno probíhá ještě před jejím oficiálním uvedením na trh. Pokud bude toto testování úspěšné, mohlo by to pro společnost znamenat významný pokrok.

Podle informací serveru DigitalChatStation vytvořila společnost Huawei nové testovací verze modelů, které mají podporu sítě 4G i 5G. Tato zpráva se týká připravovaného vlajkového smartphonu od společnosti Huawei, který se jmenuje Huawei Mate 60.

Huawei plánuje spolu s Mate 60 vydat i 5G verzi Mate X3

Objevily se také informace, které naznačují, že se Huawei chystá vydat 5G verzi svého skládacího smartphonu Huawei Mate X3. Původní verze tohoto skládacího zařízení byla představena v březnu letošního roku, ale měla podporu pouze pro sítě 4G. Bohužel nejsou k dispozici žádné další informace o konkrétní čipové sadě nebo technologii, kterou společnost Huawei pro tato chystaná zařízení používá. Nový 5G čip měla pro společnost Huawei vyrobit čínská společnost SMIC, která s Huawei spolupracuje od zavedení prvních sankcí ze strany USA.

Tyto testy probíhají v rámci příprav na nadcházející akci, která se uskuteční příští měsíc. V současné době společnost Huawei prodává zařízení, která podporují pouze sítě 4G. Přidání možností 5G poskytne zákazníkům větší výběr a možnosti. V první polovině letošního roku společnost Huawei nabízela především zařízení, která podporovala pouze sítě 4G. Přesto se společnosti podařilo získat významnou část mobilního trhu. Uvedení zařízení 5G proto určitě ještě více zvýší jejich prodeje.

Kromě testování řady Huawei Mate 60 vyvinula společnost Huawei také technické modely pro své poslední tři vlajkové řady, kterými jsou řady Huawei P60, Mate 50 a P50. Tyto modely zahrnují jak verze 4G, tak 5G. I když byly tyto telefony původně představeny s funkcemi 4G, jejich konstrukce umožňuje, aby se do nich vešly i komponenty pro 5G technologii.

Přestože informací o plánech společnosti Huawei je mnoho, jedna důležitá otázka stále zůstává: Vydá Huawei skutečně řadu Mate 60 se schopností přijímat 5G? V tuto chvíli se neobjevilo žádné oficiální oznámení, které by to potvrdilo. Zprávy v médiích však naznačují, že společnost Huawei je připravena znovu vstoupit na trh chytrých telefonů, které přinášejí 5G. Zajímavé je, že tyto zprávy také předpovídají, že k tomuto návratu by mohlo dojít někdy v letošním roce.

Hlavní překážkou v této situaci je dostupnost čipové sady připravené na 5G. V současné době společnost Qualcomm poskytuje společnosti Huawei pouze čip s technologií 4G a generální ředitel společnosti Qualcomm potvrdil, že v současné době nedodává a ani nedodá společnosti žádné čipy s 5G technologií. Tento nedostatek čipů 5G způsobuje potíže plánům společnosti Huawei zavést do svých zařízení funkce 5G.

Společnost Huawei však čelí výzvě, protože není schopna vyrábět vlastní pokročilé čipy. Důvodem jsou omezení uvalená Spojenými státy. Patří mezi ně omezení týkající se využívání výrobců, jako je TSMC na Tchaj-wanu nebo společnost Samsung. Přesto společnosti Huawei vycházejí vstříc místní čínští partneři, jejichž cílem je podpořit společnost v dosažení jejích cílů a učinit v tomto směru významný krok.

O řadě Huawei Mate 60 se toho můžeme dozvědět mnohem více a my budeme i nadále přinášet aktuální informace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, min.news

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *