Nový král mobilních fotografií – Pura 70 Ultra převálcoval své soupeře

Pura
Zdroj: Huawei

Jako každý rok, tak i tentokrát se Huawei rozhodl pro to, že nechá svou novou vlajkovou loď otestovat společností DxOMark, která se věnuje testování různých zařízení, jako jsou fotoaparáty nebo právě mobilní telefony.

Vlajkové telefony od Huawei se na nejvyšších příčkách objevují s velkou dávkou pravidelnosti, a tak asi nikoho nepřekvapí, že rovnou 3 z 5 nejlepších fotografických telefonů jsou právě od čínského giganta. Na 5. místě je loňský Huawei P60 Pro, na 3. místě Mate 60 Pro+ a nyní na prvním místě Pura 70 Ultra se 163 body. Pro vaši představu – druhý Honor Magic6 Pro má „jen“ 158 bodů.

Je zjevné, že Huawei si dal na jeho nové vlajce záležet, protože předčila ostatní o parník. Snad jediným nejbližším konkurentem jí může být Vivo X100 Ultra, o kterém zástupci Viva uvádí, že nahradí profesionální fotoaparát. DxOMark vypíchlo hned několik bodů, ve kterých Pura 70 Ultra dominuje.

  • Telefon poskytuje naprosto výjimečnou kvalitu obrazu napříč expozicí, barvami a automatickým ostřením s tím, že fotí fotí konzistentně působivé fotografie.
  • Bezkonkurenční zoom: Pura 70 Ultra nastavuje nový standard fotografického zoomu a zachycuje ostré detaily na jakékoli úrovni zoomu.
  • Mistr portrétů: Kombinace rychlého a přesného zaostřování v kombinaci s variabilní clonou znamená výsledné úžasné portréty. Telefon umí přirozeně rozostřit pozadí a zároveň precizně oddělit osobu v popředí.
  • Makro: Fotografování v makro režimu je u tohoto telefonu vylepšeno, a ten tak vytváří ostré snímky se všemi detaily.

Bohužel i tomuto telefonu se nevyhnuly všechny problémy, takže uživatel musí případně počítat s tím, že kvalita videa nemusí být na nejvyšší úrovni. DxOMark konkrétně uvádí, že videa jsou někdy nestabilní a ztrácí detaily, a to zejména v prostředí se slabým osvětlením.

Nicméně, to pro nás není nic překvapivého, jelikož je známo, že Huawei a videa nejdou moc v ruku v ruce. Na pořizování videí jsou bezesporu lepší telefony od Samsungu nebo Applu. Avšak faktem pořád zůstává, že mnoho uživatelů touží po skvělých snímcích, kterými předčí ostatní.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: dxomark.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 5

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *