Další problém. Společnost Meta čelí žalobě za 70 milionů dolarů
Obří společnost, kterou Meta je, se obvykle potýká s mnoha problémy napříč celým světem. A včerejší rozhodnutí nigerijské vlády to jen potvrzuje. Konkrétně tamní Reklamní regulační úřad podal žalobu na zástupce společností Meta a AT Resources Limited. Meta, vlastník platforem Facebook, Instagram a Whatsapp, bude muset předstoupit před federální soud v hlavním městě Nigérie, Abuja.
V prohlášení Reklamního regulačního úřadu se píše, že požaduje vyjádření společnosti Meta. Chce také vědět o pravidelném zveřejňování a zobrazování různých reklam, které cílí na nigerijský trh. Nezáleží na tom, zda budou tyto reklamy na platformě Facebook, Instagram nebo WhatsApp. Úřad tvrdí, že mnoho reklam je nezákonných. Chce, aby všechny reklamy prošly jeho stolem k povolení, než se zveřejní. Nakonec úřad uvedl, že pokud Meta vydá nějakou reklamu, o které nebude vědět, tak se automaticky dopouští nezákonného jednání.
Jednání, kterého se Meta dopouští, údajně způsobuje ztrátu příjmů Nigérii. Na to nigerijská vláda zareagovala tak, že požaduje náhradu škody. Za ztrátu příjmů a porušení zákonů požaduje 70 milionů dolarů. „Reklamní regulační úřad opakuje, že by nedovolil neetickou a nezodpovědnou reklamu na sociálních sítích v Nigérii.“ uvádí samotný úřad. Jeho generální ředitel, Olalekan Fadolapo, prohlásil, že Meta nechce spolupracovat. Již mnohokrát se pokoušel Metu přimět komunikovat, ale vždy bez výsledku. Nakonec musel přistoupit k tomu, že do Mety zavolal. Ta mu slíbila, že začne komunikovat. Nicméně se jednalo jen o slib, který americký gigant nedodržel.
Meta má na Facebooku v Nigérii přes 30 milionů uživatelů, na Instagramu zase 10 milionů a na Whatsappu pouhé 4 miliony. Tato čísla jsou jasným ukazatelem toho, že je nigerijský trh je pro americkou společnost důležitý. Je tedy otázkou, jak se společnost k takové pokutě postaví. Já osobně moc nevěřím tomu, že by to zaplatila. Jaký názor na tuto situaci máte vy? Schvalujete přístup Nigérie nebo ne? Dejte mi to vědět do komentářů.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizchina.com
Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0
Zatím nehodnoceno.
Související příspěvky
Podvodníkům na telefonu se daří spokojeně dál. Jak nenaletět na metody zvané vishing či spoofing?
OpenAI odstřihla vývojáře z Číny, ale zároveň upozorňuje, že to podnítí růst v místním odvětví AI
Nového vlajkového procesoru od MediaTeku se dočkáme příští měsíc
O autorovi
Adam Vilkus
Student, přítel, redaktor a milovník béčkových hororů. Smartphony Huawei používám už 5 let. Psát články mě baví, rád lidi o něčem informuji, a když se naskytla možnost, tak jsem ani sekundu neváhal.