Jaký byl nejprodávanější smartphone za měsíc únor? Samsung opět táhl na branku

Samsung
Model Galaxy A52s / Zdroj fotografie: Samsung

Podle nedávného výzkumu společnosti Counterpoint Research byl Samsung Galaxy A52s, který byl uveden na trh v srpnu 2021, nejoblíbenějším 5G smartphonem se systémem Android v únoru tohoto roku.

Čtyři nejprodávanější únorové 5G smartphony se systémem Android jsou od společnosti Samsung. Podle zveřejněného žebříčku „Top 10 globálních nejprodávanějších 5G Android smartphonů“ za únor se nejvíce prodával Galaxy A52s s 2,90% podílem na trhu, následovaný modelem Galaxy S22 Ultra 5G, kterému se podařilo zajistit 2,87% podílu na trhu 5G Android.

Model Galaxy S21 Founders Edition zaujal 2,63 % trhu a řada Galaxy A32 5G si ukrojila v únoru 2,09 % trhu v oblasti 5G Android smartphonů. OPPO Reno7 5G se za Samsungem stal nejprodávanějším 5G smartphonem od čínského prodejce s 1,92 % celkových prodejů.

Samsung
Zdroj fotografie: Counterpointresearch

Honor je v poslední době na vzestupu, aby zaplnil prázdnotu po Huawei po amerických sankcích. Díky tomu si Honor v únoru utrhl taky svůj podíl. Podle výsledků model Honor 60 představuje 1,81 % z celosvětového prodeje smartphonů. Dále kousky jako Vivo S12, Redmi K40 a Honor X30 obsadily sedmou, osmou a devátou pozici v top 10 žebříčku s podílem na trhu 1,58 %, 1,57 % a 1,51 %.

Prodej čínských modelů je tažen především domácím trhem, kde se nyní 5G stalo standardem s mírou penetrace 83 % k únoru 2022.

Celkem 10 nejprodávanějších smartphonů 5G s Androidem představovalo v únoru 20 % všech celosvětových prodejů smartphonů s Androidem s technologií 5G. Nadále je důležité říci, že smartphony se systémem Android tvořily v únoru letošního roku 67 % celosvětových prodejů smartphonů s technologií 5G. Očekává se, že Samsung zůstane dominantní i v nadcházejících měsících, protože značka nedávno uvedla na trh novou řadu Galaxy A, která pravděpodobně nahradí předchozí zařízení generace A modelů. Tato řada cenově dostupných modelů je ve světě velmi oblíbená.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techgoing.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *