Další rána pro USA. Společnost Baidu opouští Nvidii a nově objednává čipy od Huawei

Huawei
Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei se ocitla v centru obchodní války mezi USA a Čínou, ale zdá se, že nachází cestu k novým obchodům, protože obdržela objednávky na čipy umělé inteligence od čínského giganta Baidu.

Nová zpráva agentury Reuters odhalila, že společnost Baidu zadala objednávku na čipy AI v srpnu letošního roku. Tento obchod se uskutečnil daleko před nedávným omezením ze strany USA, které se týkalo dodavatelů čipů AI společnosti Nvidia pro její čínské zákazníky.

Konkrétně si Baidu objednala 1600 čipů AI Huawei Ascend 910B. To je považováno za srovnatelné s čipem A100 společnosti Nvidia pro 200 serverů. Co se týče dodávek, společnost Huawei již od října dodala 60 % svých objednávek, což může zahrnovat přibližně 1000 čipů. Při pohledu na hodnotu zpráva zmiňuje, že tato objednávka čipů má hodnotu 450 milionů jüanů (61,83 milionu USD) a společnost Huawei by mohla všechny potřebné čipy dodat do konce letošního roku.Prozatím se zdá, že objednávka je o něco nižší ve srovnání s nákupy, které čínští zákazníci realizují prostřednictvím společnosti Nvidia. Také objednávky čipů Huawei od společnosti Baidu nemusí být tak konkurenceschopné jako u společnosti Nvidia. Přesto to lidé spjatí s touto záležitostí považují za nadcházející posun v odvětví, který by Huawei mohl přinést se svými čipy s umělou inteligencí. Říká se také, že Huawei možná nemá dokonalé řešení pro čipy AI, ale společnost je nejpropracovanější možností, kterou čínský průmysl AI v současné době má.

Společnosti Huawei a Baidu mezitím dlouhodobě spolupracují v čínském průmyslu umělé inteligence a podílejí se na různých výzkumných programech. Toto nové odhalení proto potvrzuje, že partnerství stále trvá. Průmyslový analytik předpovídá, že americký zákaz dodávek čipů AI pro čínské společnosti přinesl společnosti Huawei novou příležitost prozkoumat a ovládnout zcela nový byznys.

Podle předpovědi by společnost Huawei mohla jen v Číně získat trh s čipy AI v hodnotě 7 miliard dolarů. Nové objednávky čipů AI od společnosti Baidu by proto mohly být pro Huawei vstupní branou do velkého byznysu, který by mohla očekávat od dalších velkých hráčů v odvětví AI.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, telecom.economictimes.indiatimes.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 6

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *