Dlouho očekávaná aktualizace. Gmail pro Android má nyní funkci, na kterou jsme čekali

Gmail
Autor: diedryreyes3456 / Zdroj: Pixabay

Gmail je bezesporu jednou z nejlepších e-mailových aplikací pro uživatele smartphonů se systémem Android. Aplikace si drží pozici celosvětově nejpoužívanější e-mailové služby. Není však bezchybná. Stejně jako mnoho jiných produktů společnosti Google má některé výrazné nedostatky, které vás mohou přivést k zamyšlení.

Zejména pokud vezmeme v úvahu přítomnost špičkových funkcí, jako je Help Me Write (Pomoz mi psát) a pokročilé vyhledávací filtry, které podporuje. Jedním z nejpřekvapivějších opomenutí byla v průběhu let absence možnosti Vybrat vše v aplikaci. Místo toho museli uživatelé ručně vybírat každý e-mail, který chtěli odstranit, archivovat nebo znovu zařadit. To se naštěstí konečně změnilo.

V aplikaci Gmail pro Android je nyní k dispozici možnost Vybrat vše

Zavedení tlačítka Vybrat vše v aplikaci Gmail pro Android bylo poprvé naznačeno v září. Tehdy si řada uživatelů všimla několika skrytých příznaků, které naznačovaly, že Google na funkci pracuje, ačkoli nebyla přístupná běžným uživatelům. O několik týdnů později se server 9to5Google zmínil o tom, že malý počet uživatelů tuto funkci během testování zaznamenal. Nebyla však spojena s konkrétní verzí aplikace a zdálo se, že závisí na změně na straně serveru, pravděpodobně na úrovni účtu.

Po dnešní zprávě na Redditu o tom, že funkci pozorovali někteří uživatelé, bylo provedeno další šetření. Na různých zařízeních, u různých účtů Google a v různých verzích aplikace Gmail (konkrétně 2023.11.12.586837719 a 2023.11.26.586591930) byla nová funkce Vybrat vše trvale dostupná. To naznačuje, že zavedení této funkce je rozšířené.

Jak používat funkci „Vybrat vše“ v aplikaci Gmail pro Android

Přidání funkce Vybrat vše do aplikace Gmail je intuitivní, i když přichází poměrně pozdě. Chcete-li ji použít, stačí dlouze stisknout e-mail nebo klepnout na avatar odesílatele vlevo a vybrat jednu konverzaci. Po výběru se v horní části seznamu zobrazí nová možnost Vybrat vše. Podobně jako funkce, která je již několik let k dispozici na webu pro stolní počítače, funguje tato funkce v různých zobrazeních, včetně výsledků vyhledávání, doručených zpráv a kategorií.

Funkce Vybrat vše má zajímavou zvláštnost, ne vždy vybere všechny e-maily v zobrazení. Při použití této možnosti se vyberou všechny e-maily na aktuální stránce. Počet e-mailů je obvykle ve výchozím nastavení nastaven na 50. Zvláštním aspektem nekonečného rolovacího uživatelského rozhraní služby Gmail pro Android je to, že pokud klepnete na možnost Vybrat vše a poté se posunete dolů za 50. e-mail (pokud je seznam dostatečně dlouhý), může se zobrazit několik e-mailů, které nejsou vybrány, dokud se nenačtou. Pokud však před použitím tlačítka Vybrat vše přejdete na konec seznamu, můžete skutečně hromadně vybrat všechny e-maily, které byly v daném zobrazení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidpolice.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *