Generální ředitel BMW: Evropské automobilky nemají šanci porazit čínské rivaly

BMW
Autor: Ingo Joseph / Zdroj: Pexels

Automobilový průmysl v Evropě prochází velkou proměnou. V minulosti zdejší trh ovládala naftová a benzinová auta, ale to se s časem začíná měnit. Nyní začínají být v kurzu elektromobily, které jsou stále populárnější a rozšířenější napříč mnoha zeměmi.

V dnešní době už jsou dokonce i výrobci, kteří se zaměřují pouze na výrobu elektromobilů, mezi něž se řadí americká Tesla či čínské AITO s BYD. Generální ředitel BMW se nechal slyšet, že proti těmto společnostem nemají evropské automobilky šanci.

Evropa je v podstatě takovým srdcem automobilů již mnoho desetiletí. Je zde mnoho výrobců aut, kterých historie sahá do hloubky větší než 100 let. Právě takové firmy se můžou těšit největší oblibě. Nástup nových elektromobilů to však změnil pro evropské společnosti k horšímu. Další komplikací byl také zákaz prodeje aut na spalovací motor od roku 2035. Díky tomu čínské elektromobilky ví, že se uchytí s tím, že lidé budou jejich zařízení kupovat jako diví.

Oliver Zipse konkrétně uvedl, že zákaz ze strany EU na auta se spalovacími motory tlačí evropské výrobce automobilů do cenové války s čínskými konkurenty, kterou podle něj nelze v zásadě vyhrát. Poté Zipse prohlásil, že konečný výsledek se segmentem automobilů může mít pouze dva výsledky – buďto zanikne nebo už v něm nebudou dominovat evropské automobilky. BYD začíná v Evropě agresivně expandovat a je stále ambicióznější. Generální ředitel BMW k tomu dodal, že BMW ještě není natolik postihnuto nízkými cenami čínských vozů, ale to se v budoucnu nejspíše změní. BYD už sesadilo Volkswagen z trůnu na čínském trhu.

Největší výhodou BMW je v tuto chvíli prémiovost, ve které Číňané zatím ztrácí. Avšak i přesto si bude muset německá automobilka najít nové způsoby, kterými si nové uživatele přivede. To, že by se dokázala vytáhnout na čínském trhu, je v tuto chvíli dost nepravděpodobné. Čínské automobily jsou o dost levnější než ty z Evropy, což je hlavní kámen úrazu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, cnbeta.com

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *