Podle Qualcommu se trh se smartphony zotaví až ve druhé polovině roku 2023

Qualcomm
Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 / Zdroj fotografie: Qualcomm

Není žádným tajemstvím, že trh se spotřební elektronikou, do kterého se řadí mnoho produktů včetně smartphonů, zažívá velký pokles. Prodeje telefonů jsou malé a trh celkově registruje nízké prodeje. To nezahrnuje jenom smartphony, ale i tablety, notebooky či hodinky. Ve zkratce to zahrnuje celý segment spotřební elektroniky.

Je mnoho faktorů, které zapříčiňují takový pokles. Podle vysoce postaveného zaměstnance Qualcommu je pomalý růst většiny trhů s elektronikou způsoben především inflací. Jeho oživení se podle něj dočkáme až ve druhé polovině roku 2023. Takže tato krize by měla podle těch horších prognóz přetrvávat dost možná ještě rok.

Uvádí také, že Qualcomm se musí změnit a rozšířit znalosti se schopnostmi. Společnost chce rozšířit svou přítomnost v oblasti počítačů, virtuální reality a autonomního řízení. Cílem je také učinit z těchto oblastí prioritu zaměření společnosti. Právě teď společnost získává největší část příjmů z prodeje čipů Snapdragon, které jsou výhradně určeny pro smartphony. Dále mezi ně patří modemy Snapdragon prodávané několika výrobcům. Bohužel, když se budou smartphony potýkat s nedostatečným prodejem, tak utrpí i samotný Qualcomm, jelikož bude dodávat méně čipů.


Nenechte si ujít:


Začátkem tohoto týdne uspořádal Qualcomm výroční konferenci. Na té odhalil Snapdragon 8 Gen 2 s mnoha upgrady oproti předchozí generaci. Nepodařilo se mu přijít s 3nm výrobním procesem, alespoň využívá vylepšenou 4nm architekturu. Společnost slibuje, že nastaví nový standard pro zážitky na mobilních zařízeních. Nový procesor podporuje ray-tracing a přináší podporu pro Wi-Fi 7. První telefony se Snapdragonem 8 Gen 2 se objeví již v prosinci. S řadou Galaxy S23 přijde exkluzivní verze Snapdragonu 8 Gen 2, ale přesné detaily o ní nejsou jasné.

Mimo telefonní scénu Qualcomm také zvyšuje úsilí v segmentu počítačů založených na ARM čipech. Společnost neustále investuje do řady SD 8cx, aby nabídla alternativu k Apple M1, nejvýkonnějšímu počítačovému čipu. Letos jsme se navíc dočkali příchodu první přenosné konzole s čipem od Qualcommu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *