Elon Musk reaguje na zvěsti, že xAI získala investiční závazek ve výši 500 milionů dolarů

Elon Musk
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Elon Musk, generální ředitel společnosti xAI, popřel zprávy o tom, že jeho společnost zabývající se umělou inteligencí získala od investorů 500 milionů dolarů. Zprávy tvrdily, že xAI jedná o ocenění na 15 až 20 miliard dolarů, ačkoli podmínky se mohou v příštích týdnech ještě změnit. Musk tyto zprávy označil za „fake news“ a uvedl, že jsou nepřesné.

Pozadí celé kauzy

Před dvěma dny přinesla agentura Bloomberg zprávu, že společnost Elona Muska xAI, která se zabývá umělou inteligencí, získala od investorů 500 milionů dolarů. Ve zprávě se uvádí, že toto financování směřuje k dosažení cíle 1 miliardy dolarů. Zpráva také tvrdí, že xAI usiluje o ocenění ve výši 15 až 20 miliard dolarů, ačkoli podmínky se mohou v příštích týdnech ještě změnit. Agentura Bloomberg nicméně neprozradila zdroj této informace, pouze uvedla, že pochází od „…lidí, kteří jsou s rozhovory obeznámeni“. Zdroje nechtěly prozradit svou identitu, protože nebyly oprávněny o investici veřejně hovořit.

Reakce Elona Muska

Zpravodajská platforma X News Daily se na X (dříve Twitter) podělila o zprávu o údajném financování xAI. Elon Musk však v reakci na tweet X News Daily uvedl: „Tohle jsou falešné zprávy od agentury Bloomberg“.

Cíle financování společnosti xAI

xAI je společnost zabývající se umělou inteligencí, kterou založil Elon Musk. Cílem společnosti je vyvíjet produkty generativní umělé inteligence, které generují přesvědčivé texty a obrázky. Nástroj umělé inteligence bude také generovat zvuk z jednoduchých podnětů. Muskova společnost xAI již získala od investorů určité finanční prostředky. Společnost se snaží získat celkem 1 miliardu dolarů v rámci kapitálového financování. Společnost podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy žádost o získání 1 miliardy dolarů v rámci nabídky akcií.

Začátkem prosince loňského roku předložila společnost xAI americkému regulačnímu orgánu pro cenné papíry dokumenty a plánovala získat 1 miliardu dolarů v rámci kapitálového financování. Podle dokumentů z 5. prosince společnost získala prostřednictvím kapitálového financování 134,7 milionu USD, čímž celková částka financování dosáhla 1 miliardy USD. Musk se vyjadřoval ke svým plánům na vybudování bezpečnější umělé inteligence.

Na začátku tohoto roku na akci Twitter Spaces uvedl, že xAI nebude přímo programovat etiku v umělé inteligenci, ale bude se snažit vytvořit „extrémně zvídavou“ umělou inteligenci. Produkt umělé inteligence společnosti xAI se nazývá Grok. Musk se domnívá, že ve srovnání s ChatGPT od OpenAI, Bardem od Googlu a Bing Chatem od Microsoftu je největším rozdílem mezi Grokem jeho smysl pro humor. V prosinci loňského roku však Musk na Twitteru uvedl, že jeho společnost nezískává finanční prostředky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *