Cenově dostupná Tesla? Elon Musk chce vyrábět elektromobily s cenovkou kolem půl milionu korun

tesla
Autor fotografie: Blomst / Zdroj fotografie: Pixabay

Elektromobily jsou stále oblíbenější, protože jsou nákladově efektivnější a mají nižší náklady na údržbu než vozidla s benzinovým motorem. Jejich pořízení je však také dražší. Připravovaný projekt Elona Muska „Cenově dostupná Tesla“ má tento problém vyřešit tím, že elektromobily učiní dostupnějšími. Zde jsou podrobnosti…

Cenově dostupná Tesla by mohla způsobit revoluci na trhu s elektromobily

Tesla vyrábí svá vozidla celosvětově v továrnách známých jako Gigafactories, které se nacházejí v Nevadě, Šanghaji, Texasu a Berlíně a slouží zákazníkům po celém světě. Berlínská továrna si nedávno získala pozornost zajímavým tvrzením. Podle zpráv společnost, jejímž cílem je vyrábět cenově dostupné elektromobily, brzy zahájí výrobu v Německu.

Cena cenově výhodného modelu Tesla se bude pohybovat kolem 25 000 eur (600 tisíc korun). Pro představu, průměrná cena elektromobilu v Evropě se v roce 2023 pohybuje kolem 65 000 eur. Dokonce i na největším světovém trhu s elektromobily se cena pohybuje kolem 31 000 eur, a to navzdory konkurenci výrobců jako BYD a Xpeng.Bohužel osoba, která zprávu o cenově dostupné Tesle vypustila, neposkytla další podrobnosti týkající se této záležitosti. Nevíme tedy, kdy bude zahájena výroba a kde se budou vozy zpočátku prodávat. Nicméně spekulace ukazují na vysoce konkurenční čínský trh jako na pravděpodobný výchozí bod.

Čínský trh s elektromobily pokračoval v říjnu 2023 v silném růstu a jeho prodeje dosáhly nového rekordu. Čínská asociace osobních automobilů oznámila, že maloobchodní prodej elektromobilů v říjnu dosáhl 640 000 kusů, což představuje meziroční nárůst o 95,3 %. Jedná se o dosud nejvyšší měsíční údaj o prodeji elektromobilů v Číně. Nejprodávanější značkou elektromobilů v Číně zůstala v říjnu společnost BYD, která prodala 301 095 kusů. To bylo o 5 % více než v září a o 38,4 % více než před rokem. Na druhém místě se umístila Tesla s prodejem 72 115 kusů, což je o 2,6 % méně než v září, ale o 0,6 % více než před rokem.

Autor|: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, economictimes.indiatimes.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *